KHM Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. KHM (9:3)

Ačkoliv Orli vstupovali do zápasu v roli favorita, nebyli to oni, kdo se jako první radovali ze vstřeleného gólu. Hosté necelé tři minuty po zahájení zápasu vlétli do útočného pásma a překvapili domácího brankáře. Horváth objel domácí klec a pak vyslal přihrávku do prostoru mezi kruhy, kde už stál přichystaný Istvan Szücs. Ten pak prudkou střelou poslal puk za brankovou čáru skulinkou, jenž byla mezi betony znojemského Slavíka.

Jihomoravané ale měli pro svého soupeře připravenou velmi rychlou odpověď. Jan Bulín využil toho, že se Kövari nestihl včas přesunout k levé tyčce, čímž dal znojemskému útočníkovi možnost skórovat do odkrytého prostoru. Orli se i nadále tlačili do útočného pásma, což jim brzy přineslo další gólovou radost. Úspěšnou střelou, která červené barvy poslala do vedení, se pyšnil Vladimír Oščádal. Znojemský útočník obdržel přihrávku těsně před bránu a se střelou rozhodně neváhal. Kotouč zaplul do sítě kolem lapačky hostujícího brankáře – 2:1.

Domácím ale pouhé jednobrankové vedení nestačilo a maďarský gólman tak velmi brzy znovu lovil kotouč ze své svatyně. Už podruhé v utkání se prosadil Jan Bulín, když se v prostoru před bránou zorientoval jako první, využil špatného postavení maskovaného muže mezi třemi tyčemi a neomylně pálil do černého. To ale nebylo ze strany Znojma v první části hry rozhodně všechno.

V jedenácté minutě utkání se blýskl pěkným gólem opět Vladimír Oščádal. Ve středním pásmu se mu podařilo vypíchnout puk a ze samostatného úniku překvapil maďarského brankáře střelou mezi jeho betony – 4:1. Hostům se i nadále nedařilo. Většinu času trávili bráněním svého pásma a to ne příliš dobře. Poté, co sudí poslali na lavičku hanby Komjatiho, čekala Orly přesilová hra. Domácí tuto výhodu využili zásluhou Lukáše Zmeškala, jenž prudkou střelou poslal touš až za brankovou čáru.

Čtrnáctá minuta se opět nesla ve znamení gólu. Vladimír Oščádal se blýskl hattrickem, když dorazil Brabcovu střelu od modré čáry rovnou do sítě. Hra se poté gólově na chvilku uklidnila. Domácí sice i nadále trávili čas v útočném pásmu, znovu vyzrát na hostujícího brankáře do konce první části hry se jim už ale nepodařilo. Naopak hosté využili ještě poslední minutu ve svůj prospěch. Dominik Horváth využil zmatku před domácí klecí a alespoň mírně snížil náskok, který si svěřenci Miroslava Vybírala vytvořili – 6:2.

Druhé dějství začalo vyloučením na straně domácího celku. Hosté ale ani přes výhodu jednoho muže v poli nedokázali se stavem, jenž svítil na světelné tabuli, nic udělat. Jakmile Orlům naskočil do hry pátý hráč, zase se ujali režírování dění na ledové ploše. Vladimír Oščádal obdržel do mezikruží přihrávku zpoza brány, kterou proměnil v další úspěšnou střelu.

Situace se poté obrátila a byli to domácí, kdo si zahráli přesilovou hru. Na rozdíl od Budapešti ji ale dokázali využít. Jako první se od modré snažil prosadit Zmeškal, jeho pokus ale pouze rozezvonil tyčku hostující klece. Odraženého puku po téhle akci se ale ujal Bronislav Fruhwirt, který už neměl potíže dorazit touš za záda zmateného Kövariho. Hostující trenér pak reagoval na stav 8:2 výměnou maskovaných mužů. Mezi tři tyče se v dvacáté osmé minutě místo Kövariho postavil Gadacsi.

Ten dlouho odolával snahám znojemských útočníků. Tlak, který na něj Znojmo vyvíjelo v přesilové hře už na něj ale byl příliš. Jan Bulín krásně poslal puk pod horní tyčku, čímž poslal své barvy již do sedmibrankového vedení. Ke konci druhé části hry ještě zahrozil Szücs, ten však svým pokusem trefil jen vlastního clonícího hráče.

Závěrečná dějství už přineslo poklidnější hokej. Po většinu času se hra odehrávala spíše ve středním pásmu. Žádnému z týmů se nedařilo udržet za útočnou modrou dost dlouho na to, aby měli čas na vypracování nějaké nebezpečnější šance. Když už to vypadalo, že závěrečná dvacetiminutovka bude bezbranková, hosté se probudili. Istvan Szücs ještě před odchodem do kabin kosmeticky upravil skóre utkání na 9:3.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Jsem rád, že jsme se dnes prosadili v koncovce. Nicméně od druhé třetiny to od nás nebyl stoprocentní výkon, musíme si to vyříkat. Takové soupeře musíme porážet větším rozdílem. Nemůžeme si hrát, co chceme, tudy cesta nevede. Musíme hrát úplně jinak a zodpovědně. Jsem spokojenější s minulou porážkou 0:5 s MAC Budapeští, kdy jsme hráli, co jsme si řekli.