Salzburg
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SAL (5:1)

Úvod utkání zastihl v lepším rozpoložení domácí tým, který se již v polovině 5. minuty ujal vedení po sólovém úniku Marka Špačka, jenž zamířil puk přesně nad lapačku gólmana Franka – 1:0. Krátce poté mohl skóre vyrovnat útočník Salzburgu Flatscher, jeho střela však jen prosvištěla kolem tyče Helešicovy brány. Následně Znojmo přečkalo i oslabení, v němž se Rakušanům téměř nepodařilo ohrozit orlí klec. Po návratu vyloučeného Kacetla stačily znojemským hokejistům jen tři vteřiny a po další individuální akci poslal puk za brankovou čáru Lukáš Nováček - 2:0. Ke konci třetiny se ještě objevily dvě pěkné situace na každé straně. V té první se ocitl Nahodil, který jen vyprášil betony Franka, na druhé straně se po kombinaci Feixe a Bergera činil Helešic.

Druhé dějství bleskově odstartovali hosté. V čase 20:13 se po skrumáži před znojemskou svatyní radoval z přesné trefy Kevin Ferstl - 2:1. Po vstřelení gólu se Salzburg stal aktivnějším týmem a puk měl častěji na holi. Před Helešicem hořelo především krátce před polovinou utkání, kdy si po Valletově ráně od modré čáry musel brankář Znojma poradit i s několika dalšími dorážkami.

S přibývajícím časem se postupně začali dostávat více do hry opět Orli. V početní výhodě se ještě neprosadili, ale s příchodem 37. minuty se po kombinaci s Fuskem zasloužil o další gól Michael Schejbal - 3:1. Několik vyloučení poté trochu rozkouskovalo hru, s celou situací si ale lépe poradilo Znojmo a v samotném závěru třetiny se po ráně Jana Hobzy od modré čáry rozsvítilo brankové světlo za zády Franka – 4:1.

Start poslední části hry přinesl obrovskou příležitost Salzburgu, v níž se ocitl Julian Großlercher. Brankář Helešic si poradil s jeho střelou i s následnou dorážkou Grabmayra. I nadále to byli spíše Orli, kteří častěji zaměstnávali obranu svého soupeře. Frank musel čelit několika střelám Odehnala z modré čáry, také Cerinski prověřil pozornost gólmana. Po Ludwigově ráně z kruhu se zase zaskvěl Helešic, v lapačce pak podržel i puk po zásahu Flatschera. Pátou branku Znojma vsítil po další samostatné akci Michael Schejbal, jenž našel skulinku přesně mezi betony Franka - 5:1. Několik posledních minut duelu se již odehrálo v klidu a Jihomoravané si tak mohli připsat do ligové tabulky další tři zasloužené body.

Radek Haman (Znojmo): Řekl bych, že to pro nás byly povinné tři body. Snažím se být vždy pokorný k soupeři, ale bylo vidět, že Salzburg nemá až tak velkou kvalitu. A my jsme se v dnešním utkání přizpůsobili jeho tempu. Nám to stačilo, máme tři body. Nic víc. Dnes nehráli Pelikán a Kastner, mají nějaké drobnější zranění z předchozího zápasu, ale není to nic vážného. Horší to je s gólmanem Jakubem Novotným, který má za sebou operaci kolene a do konce sezóny je mimo hru.