1:3, 0:2, 1:5
1/3
2/3

Report ze zápasu OPA vs. ZNO (2:10)

Opavští se oděli do bílých dresů, hosté ze Znojma hráli v červených. Už od úvodních minut bylo zřejmé, že aktivnějším celkem budou Orli. Ti si ve 4. minutě vypracovali velmi nebezpečnou šanci, když Sikela pálil z bezprostřední blízkosti jen těsně vedle levé tyče. Ještě v té samé minutě šlo ale Znojmo do vedení, když se prosadil Havlík. V 9. minutě jsme byli svědky vzájemné potyčky mezi domácím Koschatzkým a hostujícím Piskořem. Oba týmy tak hrály na dvě minuty ve čtyřech. Znojmo využilo většího prostoru na ledě a vstřelilo svou druhou branku. Pohlednou akci založil Trojan,který posunul do volného prostoru na Lattnera. Ten však nevystřelil, ale nahrál před odkrytou část branky zpět Trojanovi a ten doklepl puk do prázdné klece. Hosté navíc pokračovali v tlaku i nadále. Ve 14. minutě se radovali Orli potřetí. Úspěšným střelcem byl tentokrát Schneider. Slezanu se podařilo v samém závěru prvního dějství alespoň snížit. A když v samém závěru, tak doslova! V čase 19:59 překonal Džemla Kacetla a už se ani nevhazovalo.

Ve druhé dvacetiminutovce padaly branky pouze do jedné sítě. Byla to ta za Trenčanovými zády. Ve 24. minutě ujel po pravé straně Kovalský, který z úhlu přihrál před bránu na Trojana. Ten chtěl pravděpodobně zamířit k levé tyči, avšak střela mu nesedla a puk pomalu zamířil na druhou stranu brány. S tím Trenčan nepočítal a puk mu tak paradoxně zamířil do protipohybu. Poté následovala klidnější pasáž hry, která byla kouskována častým vylučováním. Jedno takové vyloučení potkalo i Opavu, když byl vyloučen Baďura. Hosté svou výhodu jednoho muže v poli dokonale zužitkovali a zvýšili své vedení na 1:5. Branku zaznamenal Lattner.

V poslední třetině padlo nejvíce branek. Ve 44. minutě se trefil opět Havlík. O dvě minuty později sice snížil Patrik Novák na 2:6, ale to bylo ze strany Slezanů vše. Naopak Znojmo šetřit síly nehodlalo a pokračovalo ve svém brankostroji. Ve 47. minutě překonal Trenčana Trojan a zkompletoval tak svůj hattrick. V 54. minutě zvyšoval na 2:8 Jarůšek. O dvě minuty později bylo Slezanu ještě hůře, trefil se Kovalský. Minutu na to dokonal dílo svým druhým gólem Jarůšek a stanovil tak konečný výsledek střetnutí. Opava podlehla Znojmu 2:10.