Noen Extraliga juniorů - so 31. 10. 2009

Report ze zápasu ZNO vs. OLO (0:3)

Podle papírových předpokladů to mělo být utkání, v němž hostům z Hané půjde o postup do elitní šestky, jenže olomoučtí hokejisté se o šanci připravili sami páteční porážkou na domácím ledě s Opavou. Před úvodním buly tak bylo jasné, že ať zápas dopadne jakkoliv, do další fáze soutěže se ani jednomu celku započítávat nebude. Branku Znojma hájil poprvé v sezóně Michael Panec, na druhé straně se do klece postavil Hynek Kůdela, který v tu chvíli ještě nevěděl, že ho čeká velmi povedené utkání.

Velmi důležitou se ukázala být už první minuta. Domácí vstoupili do zápasu vlažně a po Rácově střele, jenž Panec s námahou vyrazil, zůstal na brankovišti neobsazený Matouš Venkrbec a zavěsil pod břevno. Právě dvojice produktivních olomouckých útočníků Roman Rác – Matouš Venkrbec byla při každém střídání nebezpečná a nakonec právě tito hráči byli u všech branek v zápase.

Rychlé vedení Olomouce mohl už ve 3. minutě smazat Piskoř, jenže z dorážky trefil za ležícím brankářem jen tyč. Byl to moment, kdy se Znojmo dostalo nejblíže ke vstřelení branky, jejich další útočné pokusy se po celý zápas rozbíjely na těsné obraně Hanáků, v soubojích u mantinelu, nebo končily na spolehlivě chytajícím Kůdelovi. Ten si chvíli před koncem první třetiny poradil i s individuální akcí Süssera, jenž si gólmana položil na led, z bezprostřední blízkosti už ale nedokázal přehodit nastavenou rukavici.

Orlům se v útočné třetině nedařilo, nepomáhaly jim ani přesilovky, jichž hráli ve druhé části hned několik. Krátce po polovině utkání naopak hořelo ve znojemském brankovišti, když Vajda po několika odrazech kotouče dorážel do odkryté brány za ležícího brankáře a byl přesvědčený o tom, že skóroval, zčista jasna se ale z chumlu těl vynořila lapačka pohotového Pance a puk akrobatickým zákrokem zastavila pár centimetrů před čarou.

I před poslední dvacetiminutovkou tak na světelné tabuli svítil jen jednobrankový rozdíl, který změnila až ve 46. minutě přesilová hra Olomouce, při níž zůstali před znojemskou brankou tři hráči hostů, Venkrbec přiťukl do lepší střelecké pozice Romanu Rácovi, a ten vymetl horní růžek. Nedisciplinovaní Orli se navíc nechávali často vylučovat, a šance alespoň na čestný gólový úspěch byla stále menší.

Červené světlo signalizující gól nakonec ještě jednou svítilo, bylo to však opět za Pancem - Matouš Venkrbec nahazoval pět minut před koncem puk od zadního mantinelu před branku a nešťastný zásah domácího brankáře změnil dráhu puku tak, že propadl za brankovou čáru.

Olomouc si tak ze Znojma odvezla vítězství vylepšené o čisté konto brankáře Kůdely. Oba týmy nyní čeká reprezentační přestávka, po níž začnou boje v nadstavbových skupinách extraligy juniorů.

Ohlasy trenérů

Milan Kastner (Znojmo): Byl to jeden z našich nejhorších zápasů za celou první část juniorské soutěže. Problémem byla motivace hráčů, už týden jsme věděli, že postup do nejlepší šestky máme jistý. To nás ale neomlouvá, takové výkony podávat nemůžeme. Hodnotím to velmi negativně.