LA Stars Junior
1/3
2/3

Juniorští Orli pokračují ve vítězstvích

<em>Znojmo</em> - Znojemští junioři zvítězili nad Okanaganskou akademií vstřelením sedmi branek. Hned v prvním dějství se prosadili Hobza s Teleszem. Ve druhé periodě přidal svou druhou branku Telesz. Hosté se však ve druhé třetině probrali a také vstřelili dva góly. V závěrečné části se však Orli nenechali překvapit a po gólech Fuska, Nahodila, Kastnera a Telesze, který vstřelil hat-trick, zvítězili v poměru 7:3.

Znojemští junioři se představili ve svém druhém utkání v mezinárodní EBYSL opět před domácími diváky, tentokrát se jejich soupeřem stal výběr z hokejové akademie v St. Pöltenu.

Orlí mladíci naskočili do zápasu bleskově a k brzkému skórování jim pomohlo i vyloučení na straně soupeře. Již ve 4. minutě prostřelil hostujícího gólmana Bauera Roman Hobza - 1:0. V následné přesilové hře měl blízko ke gólu Odehnal, po mazáckém uvolnění se před Bauerem ocitl Kastner, ale ani on nedokázal rozvlnit síť za zády brankáře Stars. Útok hostů dokázal v první třetině vyprodukovat pouhé dvě střely na znojemskou klec a Znojmo liknavost protihráčů potrestalo devět vteřin před koncem prvního dějství, kdy puk za záda Bauera zametl Michal Telesz - 2:0.

Ve druhé dvacetiminutovce se hosté osmělili a začali hrát více do těla. Po neuznaném gólu znojemské letky se snížení dočkali Stars. Eduard Kuznetsov byl nejrychleji u odraženého puku a poslal jej do brány Novotného – 2:1. Vedení Orlů mohl opět navýšit Hobza, ale jeho rána jen označila tyč Bauerovy svatyně. Po sérii několika vyloučení na obou stranách se v početní výhodě přeci jen prosadili hosté a zásluhou Cedrica Irhuesogie srovnali – 2:2. Už se zdálo, že po druhé periodě půjdou hráči do šaten za nerozhodného stavu, necelé dvě minuty před sirénou se ale ujal puku Michal Telesz, jenž projel téměř celým kluzištěm a na závěr svého sóla ještě překonal Bauera – 3:2.

Třetí třetinu již naprosto ovládli domácí hráči. Ve 41. minutě se prosadil po rychlém přechodu do útoku střelou ke vzdálenější tyči Jakub Fusek - 4:2. O padesát vteřin později bylo na znojemském zimním stadionu ještě veseleji. František Nahodil se dostal k odraženému puku a navýšil na 5:2. Na druhé straně se proti Pöschmannově dorážce zaskvěl Novotný. To Bauer v kleci hostů měl o poznání více práce. Nejdřívě ještě s vypětím všech sil vytlačil ramenem střelu Kastnera, o chvíli později už ale skrumáže před klecí Stars využil Michal Telesz - 6:2, jenž tak dokonal svůj hat-trick.

Orli svůj nápor stále stupňovali, střelou z mezikruží rozvlnil síť za zády Bauera Milan Kastner - 7:2. Pár vteřin poté mohl skórovat Robert Cerovečki, ale puk, jenž se povaloval v brankovišti, nedokázal usměrnit do klece hostů. Diváky rovněž pobavila kombinace dua Kastner-Telesz, jež zaváněla gólem. V ojedinělém útoku Stars se ocitl Mathias Kastner, jenž byl při zakončení faulován Koňaříkem. Rozhodčím nařízený trestný nájezd Mathias Kastner s přehledem krásnou střelou nad lapačku proměnil – 7:3. V závěru ještě vyzkoušel pozornost Novotného ránou od modré čáry Irhuesogie, na konečném stavu 7:3 to však již nic nezměnilo.

Radek Haman (Znojmo): Dnes to bylo utrpené vítězství. Začali jsme dobře, ale podvědomě jsme soupeře podcenili, když jsme viděli, že všichni hrají s košíčky. To je asi ta naše česká povaha. Paradoxně do toho dal soupeř srdíčko a dělali nám problémy. Ve třetí třetině už zafungoval náš tým, už jsme dokázali uhrát i krásné akce na jeden dotek. Nemyslím si, že bychom ještě hráli proti takto mladému mužstvu. Z tohoto zápasu si musíme vzít ponaučení.