2:0, 2:1, 0:1
1/3
2/3

Kladno bylo nad orlí síly

<em>Kladno</em> - Orli odjížděli do Kladna odhodláni získat po dlouhé době plné tři body. Soupeř byl ale razantně proti a po polovině zápasu už vedl 4:0. Znojmu se sice ještě podařilo vstřelit dvě branky, ale na srovnání skóre už nemělo ani čas, ani síly. Za Orly se minutu a půl před koncem druhé třetiny trefil <b>Václav Meidl</b>, jehož to byl letošní premiérový gól a ve třetí třetině dal konečnou podobu výsledku zápasu Jiří Dopita.

Kladenští Buldoci se mohli jevit jako snadná kořist pro Znojemské orly. V tabulce jim patřila poslední příčka, neměli na svém kontě ani jednu tříbodovou výhru. Trápila je koncovka, ale stejnou bolest mají i znojemští hokejisté, kterým navíc chybí čtyři zranění obránci, včetně kapitána Bičánka, lídra zadních řad. Ve znojemské obraně zaskakují obránci z prvoligové Olomouce, tentokrát byli na soupisce Martin Janáček a Jakub Bartoň, ze kterých poslední jmenovaný zasáhl do hry.

Odhodlání a snahu projevili Orli hned od úvodu zápasu. Ve velké příležitosti se ocitl na počátku šesté minuty Plášek, když chyboval Nádašdi. Před Orctovou brankou přenechal znojemskému útočníkovi puk a jen za cenu hákování svůj omyl napravil. Orli svého soupeře v přesilovce pevně sevřeli, ovšem gól nevytěžili. Znojmo si vytvářelo další příležitosti. Svoboda i Beroun se zkoušeli individuálně prosadit, ale kladenská obrana byla připravená a k finální střele je nepustila. Dopita před kladenskou bránou netrefil puk a poté Radek Procházka špatně zamířil mimo kladenskou síť. Podobně neúspěšně zakončoval Selingr zpoza Orctovy svatyně.

V sedmnácté minutě kladenští hokejisté dlouho nemohli dostat puk ze své třetiny. Zničeho nic ale přišel brejk dvou na jednoho a Tenkrátovu žabičkovou přihrávku poslal nad Trvajovým betonem do sítě Horna. Necelou minutu a půl před koncem první třetiny si Kladno zahrálo první přesilovku, která jim pomohla k dalšímu gólu. Pět vteřin před zazněním sirény se důrazem na brankovišti prosadil Martin Procházka.

Už po půl minutě hry ve druhé třetině chtěl Ševc vyzrát na Trvaje, ale ten se jeho střelou nenechal překvapit. Vzápětí se Beroun znovu odvážně pustil před Orcta, a opět bez efektu. Ani půldruhé minuty trvající znojemský zámek v početní výhodě nevedl k brankovému vyjádření, střela Erata pouze otřásla Orctovou maskou. V třiatřicáté minutě střílel v přesilové hře od modré Ševc a puk se ocitl za Trvajem. Branku potvrdil videorozhodčí.

Znojmo se nevzdávalo, ale dvě minuty po třetím gólu přišla další rána. Po chybě ve středním pásmu unikl do brejku Čurilla a svůj nájezd proměnil. V té chvíli to mohlo vypadat, že jsou Orli na lopatkách, po polovině zápasu prohrávali 0:4. Nenechali se ale zahnat do kouta. Dokázali zvednout hlavu. Meidl dorážel před koncem druhé třetiny puk za Orctova záda po předchozí střele Padělka z mezikruží.

Posldení jiskřičku naděje vykřesal Dopita brankou v sedmé minutě závěrečné části. Jenže síly ubývaly a časomíra byla neúprosná. Kladno si svou touhu po prvním tříbodovém vítězství nechtělo nechat vzít, což se mu nakonec podařilo i s přispěním velké kupy štěstí. Znojmo nebodovalo a má před sebou těžká utkání, ale určitě i stále mnoho sil a dostatek vůle po vítězství.

Petr Kasík (Kladno): Začali jsme zápas velice nervózně, ale pomohl nám první gól a ještě před koncem první třetiny jsem se uklidnili druhým gólem z přesilovky. Napětí z hráčů trochu spadlo, ale ve třetí třetině po inkasované brance jsme se o výsledek trochu obávali, nicméně hráči svoji roli zvládli dobře. Byl to pro nás první ze čtyř zápasů, které hrajeme za sebou na domácím ledě, ale jestli nás definitivně nastartuje k lepším výkonům, to se teprve uvidí.

Pavel Hynek (Znojmo): Vstoupili jsme do zápasu velice aktivně, ale bohužel našim útočníkům chyběla finální nahrávka a častější střelba. Prakticky z ničeho jsem prohrávali 0:2. I když jsme se za nepříznivého stavu 0:4 ještě dokázali vrátit do zápasu, na zvrat už jsme neměli síly.