Kometa
1/3
2/3

Kometa spálila Orlům křídla

<em>Znojmo</em> - Začátek zápasu vypadal pro Orly velmi příznivě, když se po gólech Erata dostali do dvoubrankového vedení. Hosté sice snížili, ovšem na začátku druhé části zvýšil znovu na rozdíl dvou branek Selingr. Kometa se opět dostala domácím na dostřel, ale ještě do konce druhé třetiny skóroval Haman. Ani čtyři branky však Znojmu k výhře nepomohly. Hosté totiž v závěrečné dvacetiminutovce třemi přesnými zásahy otočili skóre ve svůj prospěch, stáhli se do obrany a těsné vedení do konce utkání ubránili.

Očekávané finále Tipsport Cupu mezi Znojemskými orly a Kometou Brno naplňovalo veškerá očekávání již dlouhou dobu před úvodním vhazováním. O výbornou předzápasovou atmosféru se staral úctyhodný počet hostujících fanoušků, kteří k povzbuzování strhli i domácí příznivce.

Hned po vhazování se oba týmy pustily naplno do hry a v první dvacetiminutovce byl k vidění nadprůměrný hokej, jenž se musel zaplněné Hostan aréně líbit. Kometa vstoupila do zápasu s velkým nasazením, ovšem Orli si situaci zkušeně pohlídali a po pár minutách převzali iniciativu na své hole. V šesté minutě se dočkali fanoušci domácího celku, když prokázal velký přehled ve hře Dopita, jenž místo střely volil přihrávku na zcela volného Romana Erata, který z voleje napálil kotouč do sítě. Hned poté byl znovu v akci Dopita, ovšem tentokrát Hylák spolehlivě zasáhl.

Z brněnského mužstva byla velmi aktivní dvojice Barus - Černý, ovšem jejich snaha končila na pozorném Trvajovi. Bylo to tak opět Znojmo, které udeřilo, a z gólu v oslabení se radoval znovu Roman Erat, jenž po chybě v hostující obraně zakončil svůj únik. Kometu vrátil do zápasu rychlý gól Milana Kostourka, jehož střela mířila přesně pod horní tyčku.

Stejný obrázek hry přinesla i následující dvacetiminutovka. Hned v úvodu se do šance dostal Barus, Trvaj však vyrovnání zabránil. Na druhé straně založila útok opět znojemská první formace a po ose Dopita – Erat – Selingr mohli domácí slavit třetí branku svého mužstva. Brněnští však nesložili zbraně a o necelé čtyři minuty později dokázal David Mikšan snížit v oslabení znovu na rozdíl jediné branky. Po vyloučení hostujícího Moravy předvedli Orli obrovský nápor, který krátce po návratu potrestaného hráče korunoval brankou Radek Haman, jenž nasměroval do sítě Svobodův neúspěšný pokus. Domácí měli následně další možnosti využít nabízené výhody, ovšem další gól již ve druhém dějství nepadl.

Do závěrečné části vlétla Kometa po hlavě a již v první minutě se dokázala zásluhou Michala Černého opět dotáhnout na rozdíl jednoho gólu. Hnána svými fanoušky dosáhla zanedlouho i vyrovnávací branky, když pohlednou akci dotáhl do kýženého konce Tomáš Klimt. Nevídaný obrat hosté dokonali v minutě padesáté. Po závaru před domácí brankou se jako poslední dotkl puku Petr Polodna a jeho dotek znamenal vedoucí branku Brna. Orli se dlouho marně snažili o vyrovnání, ovšem hosté skvěle bránili a svým napadáním nepouštěli soupeře místy ani z vlastního obranného pásma.

Znojmo se dostalo do závěrečného náporu až při hře bez brankáře, avšak v obrovské šanci selhal nejprve Dopita a krátce po něm i Erat. Když se Kometě podařilo patnáct sekund před závěrečným hvizdem dostat touš z pásma, zhasla domácím poslední naděje a Brno mohlo začít pomalu slavit zisk poháru pro vítěze Tipsport Hockey Cupu. Avšak oběma mužstvům patří dík za to, že předvedli divákům úžasnou pozvánku na start dvou našich nejvyšších soutěží.

Václav Baďouček (Znojmo): Prokázalo se, že Brno ne náhodou v přípravě poráželo extraligová mužstva. Přesto jsme měli utkání velmi dobře rozehrané, ale v té poslední třetině naše chyby dostaly Brno do vedení, které se jim už podařilo ubránit. Po snížení na 3:4 jsme měli velké šance na zvýšení náskoku, ale neproměnili jsme je, a ten důležitý gól dal soupeř. Samozřejmě když je člověk ve finále soutěže, chtěl by ho vyhrát, ale pro naše mužstvo je to stále příprava. Je to také varování, že vedení o dvě branky nic neznamená.

Vladimír Kýhos (Kometa Brno): V prvních dvou třetinách jsme působili dost zakřiknutě a nervózně, protože víceméně ze čtyř gólů jsme Znojmu na tři nahráli. Ve třetí třetině jsme se nějakým způsobem uklidnili, dokázali vyrovnat a dát i důležitý gól na 5:4 a pak jsme to se štěstím ubránili. Můžeme poděkovat Hylákovi a víceméně všem hráčům za bojovnost a za to, že jsme dotáhli zápas do vítězného konce.