KHM Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. KHM (8:4)

První část hry přinesla pohledný hokej. Hned v druhé minutě se diváci dočkali branky. Naneštěstí pro Orly, puk si našel cestičku právě do jejich sítě. Gergely Szeredi se protáhl kolem laxní znojemské obrany až do útočného pásma a z pravého kruhu pak překonal Slavíka střelou kolem jeho lapačky. Domácím se ale takovýto stav nelíbil a necelou minutu poté vyrovnali, když Jiří Minarčík dorazil střelu Michala Kruckovyče až za brankovou čáru. Znojemští hokejisté si i nadále vytvářeli slušný tlak a dlouho drželi hosty v jejich obranném pásmu.

V jedenácté minutě se tak znovu znojemská střídačka radovala z další branky. K puku se probojoval David Janás, jenž ve vhodný okamžik poslal přihrávku zpoza brány na čekajícího Bronislava Fruhwirta. Znojemský útočník pak pohotovou střelou poslal puk do horní části Gadacsiho svatyně. Ani na druhé straně ale nebylo šancí po málu. Komjatiho dělovka od modré čáry ovšem domácího Slavíka vůbec neznejistila. Orli pak na tento maďarský pokus reagovali další brankou. Jan Bulín se v návalu před hostující klecí zorientoval jako první poslal tak své barvy již do dvoubrankového vedení – 3:1.

Druhé dějství začalo neštěstím v síti hostujícího celku. Michal Kruckovyč vyslal krásnou přihrávku od pravého mantinelu na modrou čáru, kde už stál připravený Martin Kosnar. Ten pak prudkou střelou poslal touš do pravého růžku. Hosté měli potíže. Nedařilo se jim Orly udržet mimo své pásmo a Gadacsi se postavil hned několika nebezpečným střelám. Ve třicáté minutě ale tlaku opět podlehl. Matin Kosnar využil přesilovou hru a z ostrého úhlu prostřelil hostujícího brankáře – 5:1.

Pak ale hosté využili chvilkové nepozornosti domácího týmu a alespoň mírně snížili náskok, který si doposud Znojemští vytvořili. Dominik Horváth našel mezeru mezi betony domácího Slavíka a poslal puk prudce až za brankovou čáru. Zaskočený domácí gólman pak o minutku později propustil další branku. Tentokráte jej překonala střela z hole Istvana Szücse, jenž byla mířena přímo k levé tyčce. Hattrickem se pak blýskl Martin Kosnar jež se zcela sám probojoval až do útočného pásma. V pravém kruhu si našel ideální pozici, aby poslal puk až za brankovou čáru – 6:3.

Třetí dějství přineslo ze začátku poklidnější hokej. Větší vzrušení na ledě nastalo až v padesáté minutě, kdy Jan Bulín z blízka tvrdě vystřelil proti maskovanému muži. Ten puk vyrazil na druhou stranu brankoviště. Poté se situace na chvíli obrátila a byli to hosté, kteří se nastěhovali do útočného pásma. Na Szücsovu střelu navázal Oliver Varga, jenž s ledovým klidem nasměroval puk nad beton domácího gólmana.

To ale rozhodně ještě nebylo ze třetí třetiny vše. Orli dvě minuty před zazněním závěrečné sirény znovu pěkně Gadacsiho potrápili. Sedmou branku za domácí si pak připsal David Janás, když bez problémů doazil puk přímo do sítě. Sotva se maďarský brankář vzpamatoval, znovu už lovil puk ze své svatyně. Osmou a zároveň poslední branku utkání poslal za jeho záda Jonáš Růžička.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Do zápasu jsme šli s jednoznačným cílem uhrát tři body a potvrdit minulé vítězné utkání s Innsbruckem. To se nám povedlo. Chtěli jsme dát příležitost všem hráčům v naší sestavě a spousta z nich si dala svůj první gól v juniorské kategorii. Klukům patří velký dík.