Landsman nedovolil Jesenici jediný gól a Orli mají dva body

7.10.2011 | Vojtěch Pojer

Znojmo - Orli zvítězili s novým hlavním trenérem a kapitánem na horkém ledě v Jesenici! Po utkání, kde padly dva osobní tresty na straně domácích, se Znojmu podařilo utrhnout pro sebe oba dva body. V brance hostů se poprvé na celý zápas objevil mladík Filip Landsman a premiéra mu vyšla na jedničku. Do statistik si připisuje čisté konto. Jediný gól zápasu vsítil Adam Havlík a Jihomoravané si odvážejí dva cenné body do tabulky.

9.kolo, pátek 7. 10. 2011, 19:15
Jesenice
Branky a nahrávky: 37. Havlík (Hájek, Štach). Rozhodčí: Falkner, Jelinek - Kaspar, Piragić. Vyloučení: 8:8, navíc Tuma a Bergström (oba JES) 10 mi. OT. Využití: 0:1. Diváci: 2143. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 0:1.
HK Acroni Jesenice: Krošelj - Björk, Tuma, Pretnar, Tavželj, Berlisk, Grahut, Magovac, Tošič - Manfreda, Olsson, Bergström - Hvila, Sixsmith, Pusa - Židan, Hafner, Ankerst - Kuralt, Dolinšek, Berčič.
ORLI ZNOJMO: Landsman - Platil, Vosátko, Hájek, Štach, Bořuta, Pláněk, Stehlík - Lattner, Šeda, Kanko - Podešva, Pucher, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Beroun, Haman, Říha.

První třetinu začaly oba týmy s rozvahou. Manšaftu pod vedením trenéra Martina Stloukala hned v páté minutě zápasu nabídl slovinský soupeř přesilovku, kdy si na trestnou lavici šel sednout forvard Pusa. Hosté však přesilovku nevyužili a sami za dalších pět minut početní výhodu věnovali. Orli se bránili jen krátce přes minutu, a pak se síly na ledě opět vyrovnaly, ale ani za hry čtyři na čtyři se žádná změna skóre neudála.

Na začátku druhé periody si odpykali dvouminutové tresty Platil se Šedou a Jesenice tak měla další příležitost k ohrožení znojemské branky. Hosté však obě oslabení ustáli a hrnuli se do útoku. Ve sledu dvou vyloučení mužstva Jesenice se Orlí letka nasunula před brankáře Krošelje a ve druhé přesilovce se jí podařilo z hole Adama Havlíka skórovat. Bezprostředně poté následovalo další vyloučení domácích, to ale již ovoce nepřineslo a stav po druhé třetině byl tedy 0:1.

Na začátku třetího dějství Znojemští sice dohrávali přesilovku, hned se ale dostali do oslabení. Když se zápas přehoupl do poslední desetiminutovky, hrálo se čtyři na čtyři, což opět gól nepřineslo, ovšem dva hráči Jesenice, Tuma a Bergström, inkasovali od rozhodčího desetiminutový osobní trest. Ani odvolání Krošelje půl minuty před koncem základní hrací doby již na stavu nic nezměnilo a Orli Znojmo tak mohou oslavovat dva vytoužené a velice cenné body do tabulky.

Heikki Mälkiä (Jesenice): Znojmo prosazovalo opravdu agresivní styl hokeje a tvrdě forčekovalo. Nehráli jsme tak špatně, dobře jsme bránili, ale máme problémy v ofenzivě. Měli jsme vlastně jen jednu nebezpečnou střelu v prostoru před brankou. Máme malý tým, takže je těžké se tam prosadit, ale musíme hledat jiné cesty. Když nestřílíte a netrefujeme branku, nemůžete dát góly.

Martin Stloukal (Znojmo): Přijeli jsme sem s odhodláním. Měli jsme od úterý jen tři dny a tři tréninky na to, aby hráči zkusili vstřebat nový systém. Nebyl to zrovna vzrušující zápas, bylo tam hodně osobních soubojů a bruslení, naopak málo šancí. Pro trenéry je výhra 1:0 skvělá, pro diváky už méně. Jsem velmi rád, že kluci zvítězili a celý zápas se snažili dodržovat náš systém hry.