Liberec
1/3
2/3

Liberec rozhodl brankami v závěru třetin

<em>Znojmo</em> - V posledním domácím zápase roku 2007 přivítali Znojemští orli celek Liberce. Domácí byli od začátku aktivnější a po brance Bičánka zaslouženě vedli. Hosté však těsně před první sirénou vyrovnali a ve druhé třetině se dostali do vedení, které drželi až do závěrečné části, kdy vyrovnal Svoboda. Znojmo se však z bodového zisku nakonec neradovalo, neboť Tygři necelé tři minuty před koncem znovu vrátili vedení na svoji stranu, které poté ještě pojistili gólem do prázdné branky.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, ovšem zásluhou přesilových her začali přebírat iniciativu domácí. První dvě sice ještě branku nepřinesli, ale v té následující se Orli dokázali prosadit, když otevřel tvrdou střelou brankový účet duelu znojemský kapitán Bičánek. Následovaly další dobré příležitosti domácích, ovšem Erat ani Plášek neuspěli. Na druhé straně promarnil slibnou šanci Pabiška. Hosté si mohli vyzkoušet početní převahu pouze jednou a hned se jim podařilo vyrovnat. Deset sekund před koncem třetiny napřáhl ve středním pásmu Krstev, Trvajovi se tečovaný kotouč převalil přes nastavenou lapačku a skončil v síti.

Prostřední dvacetiminutovka přinesla zcela jiný herní styl. Zatímco v té první byl k vidění pohledný hokej, hra se v té další změnila spíše v boj. Na ledě se velmi přitvrdilo a výsledkem toho bylo několik tvrdých zákroků a také jedna šarvátka, kterou obstarali znojemský Kotaška a liberecký Pabiška. Oba aktéři vyfasovali čtyřminutový trest. I když brankových příležitostí bylo jako šafránu, přeci jen se oba gólmani několikrát zapotili. Trvaj musel likvidovat rány Blatného a Kašpaříka, domácí promarnili svoji největší příležitost po střele Selingra, když se žádnému z Orlů nepovedlo usměrnit volně ležící puk do sítě. Z vedoucí branky se nakonec mohli radovat Tygři, jelikož najíždějícího útočníka zbavil touše seknutím do hole Bičánek, rozhodčí nařídili trestné střílení a jeho exekutor Pletka propálil Trvaje mezi vyrážečku a beton.

Závěrečné dějství přineslo podobný průběh hry jako to předcházející. Liberec dobře bránil a hlídal si svoje jednogólové vedení. Znojmo se dlouho nemohlo dostat k situaci, která by mohla znamenat vyrovnání. Deset minut před koncem vytvořilo velký závar před Pincovou brankou a kotouč procpal do sítě Svoboda, o regulérnosti gólu musel rozhodnout až videorozhodčí. Nerozhodný stav zlomil v čase 57:06 liberecký Pabiška, jenž nikým neatakován proměnil skvělou přihrávku Víška ve vedoucí branku. Domácí zkoušeli v závěru hru bez brankáře, ovšem ta se jim nevydařila a na konečných 4:2 z pohledu Bílých Tygrů uzavřel Hunkes.

Pavel Hynek (Znojmo): Gratuluji soupeři k vítězství. Pro nás je dnešní utkání zklamáním, protože bylo smolné. První gól jsme inkasovali ze středního pásma, kdy puk tečoval náš obránce, druhý z trestného střílení. Když jsme dosáhli druhého gólu, věřili jsme v bodový zisk, bohužel druhý zápas za sebou se nám stalo, že jsme dostali rozhodující gól v závěru utkání. To by se nám stávat nemělo. Udělat tři minuty před koncem takovouto žákovskou chybu si nemůžeme dovolit. Stojí nás to body, jak už jsem několikrát říkal, musíme každý zápas hrát, jako by byl náš poslední. Každý bod je pro play off důležitý. To, co jsme uhráli před Vánocemi, tak jsme teď ztratili.

Dušan Gregor (Liberec): Věděli jsme, že nás ve Znojmě čeká velmi těžký zápas. Obě střetnutí, která jsme odehráli, byla velmi vyrovnaná. Potřebovali jsme bodovat, nakonec jsme to zvládli s velkým štěstím, ale to k tomu patří. Musím složit poklonu týmu, kterému jsem vytýkal po předcházejících zápasech ani ne tak výkon, jako trošku malý hlad po vítězství. Proto mě těší, že dnes ho ukázal a že se o vítězství porval. Čekají nás další zápasy na cizích kluzištích a přál bych si, aby nám to vydrželo.