O<sub>2</sub> Extraliga - pá 6. 10. 2006
Litvínov

Litvínov si vylámal zuby na neprůstřelném Trvajovi

Z n o j m o - Ani litvínovským hráčům se nepodařilo pokořit Znojemské orly na domácím ledě. Znojmo si tak udrželo nejen domácí neporazitelnost, ale i první místo v tabulce. Během celého zápasu vládlo na ledě, a když už se soupeř dostal až před jeho bránu, zasáhl výtečný Jiří Trvaj. Před koncem utkání však seděli tři znojemští hráči na trestné lavici, ale Litvínov nedokázal ani v dvojnásobné přesile skórovat do Trvajovy svatyně. Znojemský gólman, který vévodí statistikám extraligy, si tak letos poprvé připsal čisté konto.
Znojmo začalo utkání proti šestému celku soutěže aktivně. Do první vážnější příležitosti se dostal po necelých dvou minutách Kotaška, který střílel těsně vedle. Téměř stejná situace se opakovala i na druhé straně. Po Reichelově průniku se do šance dostal Benda, ale jeho střela šla taktéž vedle. V 6. minutě padl první gól a postarali se o něj domácí hráči. Po střele Kotašky přejel těsně před litvínovským brankářem Haman a odražený puk dopravil za Hübla Kucharczyk.

Litvínov se snažil odpovědět z následující akce. Do dobré příležitosti se dostal Skuhrovec, bekhendem se snažil propasírovat puk mezi betony domácího brankáře, ten je však včas sklapl. V další šanci hostí se ocitl Lukeš jenž pálil z bezprostřední blízkosti avšak jenom do Trvaje. V polovině třetiny přidali Orli druhý gól. V situaci tři na jednoho přihrál Erat Selingerovi, ten vystřelil a jeho střelu stihl ještě těsně před gólmanem tečovat Mojžíš. Poslední velkou šanci prvního dějství se připsali hosté. Prorok z pravé strany vypálil, do puku vložil ještě svou hůl Kubinčák, ale Trvaj tuto šanci reflexivně zneškodnil.

Druhou třetinu začali Litvínovští dvojnásobnou přesilovkou a tu chtěli hned využít. Ihned po buly se do útoku dostal Prorok, přihrál Kopeckému, který v rozhodující chvíli nedokázal dostatečně zvednout puk. Domácí se osmělili až o několik minut později. Pucher hledal před brankou hostí dobře postaveného Růžičku, ale ten jeho přihrávku minul. Přesto šli Orli do tříbrankového vedení. Bičánek dvakrát tvrdě pálil na Hübla. První rána ještě prosvištěla těsně kolem tyče, ale druhý pokus už byl přesný.

V polovině utkání mohl Chemopetrol snížit. Až před Trvaje se proháčkoval Branda, vypálil, domácí gólman jeho šanci zneškodnil. V další šanci se ocitl Kopecký, který z otočky poslal střelu po ledě jen těsně vedle tyče. Na druhé straně se ke slovu dostal Růžička, snažil se prostřelit Hübla mezi betonem a vyrážečkou, avšak ten jeho úmysl vystihl. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny mohl zvýšit Čakajík, ale v dobré šanci mířil jen do brankáře hostí.

Do poslední části nastupovali domácí hráči s tříbrankovým náskokem a po šesti vteřinách měli možnost hrát další z mnoha přesilových her a tím svůj náskok zvýšit. Ujala se jen akce Dopity jehož ránu se z pravé strany snažil tečovat Selingr, jeho střela šla vedle. Na straně Litvínova se do brejku dostal Jánský. Jeho střelu zpoza obránce gólman Orlů vykryl. V další početní převaze Orlů se do dobré střelecké pozice dostal Šmach, pálil jen nad.

Sedm minut před koncem se ve vlastním oslabení podařilo ujet litvínovskému Kubinčákovi, jeho střelu Trvaj vyrazil, kotouč vypadl kousek od brankové čáry, ale znojemský brankář ho stihl včas schovat ve své výstroji. Z protiútoku se Jihomoravané dostali do obranného pásma hostů. Kotaška zachytil přihrávku na modré čáře, tvrdě vystřelil a jeho střelu ještě úspěšně tečoval před brankou stojící Haman. Do konce utkání scházelo pár minut a na trestné lavici seděli tři domácí hráči. Důsledným napadáním a vyhazováním puků však Znojmo nepouštělo soupeře do mnoha šancí. Největší šanci Litvínova spálil Kubinčák, jenž po Reichelově střele nedokázal dorazit puk do branky. V posledních sekundách mohli přidat pátý gól Erat s Němečkem, ale prvně jmenovaný po pěkné přihrávce tečoval kotouč jen do ochrané sítě za brankou.

Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava (Znojmo): Paradoxně o utkání rozhodla první třetina, kdy byl podle mého Litvínov jasně lepší. Měl lepší pohyb, měl více šancí a my jsme v té situaci dali dva šťastné góly. To rozhodlo o zápase.

Petr Fiala (Litvínov): V utkání, ve kterém nedáte branku, nemůžete bodovat. My jsme na zájezdě na Moravu dali jenom jeden gól a dnes by byl i ten jeden málo. To není nic potěšujícího, když ve třech zápasech dáme jen dva góly a dnes jsme vyšli úplně naprázdno. Takže nejsme spokojeni ani s výsledkem, ani s důrazem, jak před naší brankou, tak před soupeřovou, což rozhodlo.