Místo tří bodů si Orli vezou šestigólový příděl

19.11.2006 | VeŠ

Z n o j m o - V brance s Tučkem, který nahradil zraněného Trvaje, nastoupili Orli do utkání proti Chemopetrolu Litvínov. O vítězi rozhodla již první třetina, když v rozmezí pěti minut domácí třikrát přesně zacílili a tím vyhnali z branky Tučka, jehož místo poté obsadil gólman Adamec. Avšak ani tato změna nebyla dostatečným impulsem ke zkorigování skóre a Znojmo nakonec svému soupeři podlehlo vysoce 0:6.

24.kolo, neděle 19. 11. 2006, 17:30, Zimní stadion Litvínov
Litvínov
Branky a nahrávky: 7. Jánský (Lukeš), 8. Branda (Benda), 12. Jánský (Lukeš), 21. Benda (Šlégr), 33. Branda (Skuhrovec), 57. Branda (Jenáček). Rozhodčí: Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. Diváci: 4212. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 6:0.
HC Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Hranáč, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Gýna, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Jenáček - Trávníček, Kopecký, Bednařík - Jánský, Lukeš, Sklenička.
ORLI ZNOJMO: Tuček (12. Adamec) - Kotaška, Jareš, Němeček, Bičánek, Mojžíš, Chvátal, Čakajík, Štach - Erat, Dopita, Selingr - V. Říha, Pucher, M. Růžička - J. Svoboda, Haman, Plášek - Harand, Meidl.

Znojmo vstoupilo do zápasu poněkud nervózně, čehož dokázal Chemopetrol využít a v sedmé minutě se ujal díky brance Jánského vedení. Hosté se snažili okamžitě odpovědět, avšak po vyhraném buly pálil bez přípravy Branda a Tuček nedokázal na jeho střelu včas reagovat. V polovině úvodní části si nápor vytvořili hosté, nicméně se do brejku dostal střelec úvodní branky, který tak zvyšoval již na 3:0. Znojemský brankář se v této situaci rozhodl střídat a na jeho místo nastoupil Adamec, který byl okamžitě prověřen dvouminutovou přesilovkou. Minutu před koncem ujeli obraně hostí Jánský s Lukešem, ale jejich pokus mířil vysoko nad.

Necelá půl minuta po začátku druhé třetiny stačila domácím ke zvýšení skóre. Šlégr svojí přihrávkou našel dobře postaveného Bendu, který si tak připsal svoji sedmou letošní branku. Během přesilovky, kdy na trestné lavici seděl litvínovský Skuhrovec, dostali Orli domácí pod tlak, ale všechny puky stihl pochytat a pokrýt dobře chytající Hübl. Nejslibnější šanci Znojma měl na své holi Pucher, jenže gólman se včas stačil zorientovat a rána znojemského útočníka skončila jen na Hüblově betonu. Naopak na druhé straně si skulinku mezi Adamcovými chrániči dokázal najít po přihrávce Skuhrovce Branda a připsal si tak druhou přesnou střelu v utkání.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastupovaly týmy již za rozhodného stavu, přesto byla na Orlech vidět snaha o snížení rozdílu. Eratův slibně vypadající pokus o brejk ze 49. minuty přerušila píšťalka rozhodčího pro kontakt střídačky s pukem. Chemopetrolu byla nabídnuta dvojnásobná přesilová hra, avšak svojí nedisciplinovaností se o ni připravili a stejnou šanci dostalo i Znojmo, ale bez úspěchu. Tři minuty před závěrečným hvizdem ještě dokončoval svůj hattrick Branda, který dorážel střelu Jenáčka.

Petr Fiala (Litvínov): Jsme s předvedeným výkonem a výsledkem maximálně spokojeni. Doufáme, že si přeneseme pohyb a další pozitivní věci z tohoto zápasu i do dalších.

Miloslav Hořava (Znojmo): Předvedli jsme úplně trapný výkon na úrovní krajského přeboru a odevzdali jsme domácím tři body. Vůbec si to nedovedu vysvětlit. Absence brankáře Trvaje se neprojevila, protože náš výkon byl absolutně strašný a nepomohli by nám ani dva Trvajové.