MAC Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. BUD (2:1)

Znojemští utkání sice nastartovali utkání aktivněji, přesto jako první po individuální chybě inkasovali. Nešťastnou rozehrávku Orlů potrestal István Terbócs. Domácí se ale velmi brzy otřepali a začali ostřelovat maďarskou klec. Postupně si ale vylámali zuby Račický i Špaček. Us zase musel své barvy zachraňovat po další hrubce, kterou promarnil Tóth.

Góly Orlů ale na sebe přeci jen nenechali až tak dlouho čekat. V tlačenici před brankovištěm se nejlépe zorientoval Bronislav Fruhwirt a kotouč skončil pod horní tyčkou Aranyho svatyně. O dvě minuty později dokonale obrátil skóre opět Bronislav Fruhwirt, který si počínal aktivně před klecí soupeře a z dorážky poslal Jihomoravany do vedení.

Po pohledném prvním dějství byl v dalším průběhu utkání k vidění méně atraktivní hokej. Na týmech byla znát nervozita a snaha neudělat větší chybu. Přesto divák zhlédl i pár zajímavých příležitostí. Za zmínku stojí přečíslení Zajíce a Špačka, v závěru třetiny pak byl v akci opět Špaček, obrovskou šanci zazdil z mezikruží i Synek, který z první zakončoval jen do betonu Aranyho. I Budapešť však zazlobila. V samostatném úniku vystrašil domácí mužstvo Stipsicz.

Poslední část hry se nesla v podobném duchu jako ta předchozí. Vyložených šancí nebylo tolik, ani Budapešť, která dotahovala, nebyla v koncovce až tak nebezpečná. Případné šance dokázal vždy spolehlivě zneškodnit Us. Přestože se závěr duelu hodně natahoval a kouskoval, nakonec si Orli dokráčeli pro těsné vítězství a srovnání stavu čtvrtfinálové série na 1:1.

Leoš Zajíc (Znojmo): Podle toho, co bylo k vidění na ledě, to bylo jedno z našich nejhorších utkání v sezóně. Podle srdce a toho, jak kluci chtěli...tak klobouk dolů. Trochu nás svazovalo, že jsme museli vyhrát, ale poprali jsme se s tím. Kdybychom hráli naši normální hru, tak bychom vyhráli s větším náskokem. Ale je důležité, že můžeme nastoupit i k těmto zápasům, v nich se toho nejvíce naučíme.

Až tolik se nedařilo první a třetí lajně, naopak druhá pětka rozhodla utkání. V prvním zápase s Budapeští tomu bylo naopak. Ale to je to, co se mi na týmu líbí. Každá formace je schopná rozhodnout.

První třetina byla asi nejlepší, potom už žádný tým nechtěl udělat chybu. Párkrát jsme trochu propadli v rozehrávce, ale napravili jsme to. Škoda, že se série nehraje na více vítězných zápasů.

Dnes už mohlo být rozhodnuto...V sobotu jsme v Budapešti začali skvěle, ale potom přišlo několik individuálních chyb a rázem to bylo 3:3. My jsme si potom vzali oddechový čas a trochu se uklidnili. Stejně jako dnes nikdo nechtěl udělat chybu, bohužel pak přišla z naší strany - vyloučení a gól v oslabení.

V Budapešti jsme nehráli ani jednu přesilovku. Tam to bývá časté...pokud vyloučí domácího hráče, většinou jde na trestnou i soupeř. V sobotu budeme očekávat, kdo bude pískat. Jestli to bude někdo odvážný...

V sobotu jedeme do Maďarska rozhodující zápas vyhrát. Chceme postoupit do semifinále.