2:3
1/3
2/3

Na den na deváté příčce

Znojemští Orli dokázali Spartě oplatit porážku z úvodního měření sil na jihu Moravy, ve kterém zvítězila Sparta 3:0, a zvítězit hlavně díky dvěma brankám Marka Vorla a výborném Svobodovi 3:2 po prodloužení. Sparta naopak potřetí v řadě prohrála a klesla z první příčky v tabulce. V Paegas aréně se ještě nepředstavila nová posila Orlů, útočník Petr Folta z Havířova, po dořešení všech náležitostí bude trenérům poprvé k dispozici na pátečním tréningu. Podle sportovního manažera Orlů Rostislava Dočekala nemusí být Folta poslední posilou Znojma, případní nový hráči by se v týmu mohli objevit během týdne.
Úvod zápasu byl nešťastný pro reprezentačního útočníka v barvách Sparty Jaroslava Hlinku, který hned ve třetí minutě inkasoval ránu pukem do zubů a musel ze hry odstoupit. Na jeho místo se tak dostal Ondřej Kratěna, který Spartě chyběl od druhého extraligového kola kvůli zraněné ruce. Podobně jako proti Plzni se Znojmo dostalo do dvoubrankového vedení, které však neudrželo. O první branku se postaral "Skot" Marek Vorel, který po akci Davida Havíře přesnou střelou k tyči skóroval. Druhá branka padla v přesilovce, po přihrávkách Puchera s Hamanem skóroval obránce Kumstát.

Druhá třetina se pro domácí vyvíjela o poznání lépe, skóre se však neměnilo ani po šancích Chabady, Bělohlava či Krále. Mladý bek Hanzlík trefil dokonce tyčku, Znojmo však držel brankář Svoboda, který za celý zápas zaznamenal čytřicet úspěšných zákroků a rázně tak umlčel kritiku, která se na něj snesla po několika nevydařených zápasech.

S postupem času přestávali Orli hrát a domácí jejich ústupu dokázali využít. Přidala se k tomu navíc znojemská vyloučení a Sparťanů bylo najednou všude plno. Oldřich Svoboda však bravurně vykryl šance Kučery i Nováka. Richard Žemlička však v deváté minutě třetí třetiny přece jen vstřelil svou devátou branku sezóny a trenér Orlů Pazourek si raději pro zklidnění týmu vybral time out. Vyrovnání, které přišlo 160 vteřin před koncem třetí části z hole Kratěny, však zabránit nedokázal a oba týmy si tedy zahrály prodloužení.

V něm zase ubývaly síly Spartě, kdežto Znojmo bylo na vetším prostoru aktivnější. K vítězství Orlům dopomohl obránce Sparty Ptáček, který nejprve neproměnil svou šanci a poté zaclonil brankáři Břízovi výhled tak, že ten spatřil Vorlovu vítěznou střelu až v síti. Pouhé dvě a půl tisícovky diváků tak odcházely domů zklamány, samozřejmě s výjimkou hloučku znojemských fanoušků.

Pavel Hynek (Sparta Praha): "Vzhledem k průběhu zápasu musíme být spokojeni i s bodem. Dnes nám viditelně chyběly síly."

Pavel Pazourek (Znojmo): "Dobře jsme začali a vytvořili si i náskok, ale pak jsme pokračovali hodně pasivně a Sparta měla po dvě třetiny hru ve své moci. Vyrovnání jsme jí přesto nabídli vlastními chybami. Prodloužení je otázkou štěstí a to se dnes přiklonilo k nám, jsem za druhý bod pochopitelně rád. Hodně nás podržel i brankář Svoboda."