0:1, 2:1, 3:1
1/3
2/3

Náskok nevydržel. Duel jako na houpačce ukořistila Vídeň

Ani dvougólové vedení Orlů na vídeňském ledě nevedlo k vítězství. Znojmo kralovalo první půli utkání, v té druhé se ale rozstříleli domácí, kteří během pár vteřin smázli své manko a postarali se o dokonalý obrat skóre.

Znojemští hokejisté se nezalekli žlutočerné převahy v hledišti a do první třetiny vlétli dravě. Již ve třetí minutě orazítkoval spojnici mezi tyčí a břevnem za Zabovými zády Jiří Klimíček. Orlí nápor byl sice na chvíli otupen oslabením při vyloučení Jasse, které ale Znojmo bez potíží ustálo. Navíc v čase 6:41 využil odrazu o zadní mantinel Peter Pucher a usměrnil kotouč do odkryté části brány.

V polovině periody zahrozilo na obou stranách. Nejdříve po souhře Großlerchera a Nödla musel zasahovat betonem Chris Holt, krátce poté ujížděl na Zabu znojemský forvard Radek Číp, jehož rána mezi betony však neprošla. Podobně své šance spálili i Pavlikovský a po něm útočník Vídně Sylvester, a když Orli nevyužili ani početní výhodu v samém závěru dvacetiminutovky, šly oba týmy do šaten za průběžného vedení hostů.

Vstup do prostřední části hry vyšel Orlům na jedničku. Radek Číp si najel s pukem na holi od mantinelu až do kruhu a zamířil do horního růžku Zabovy svatyně. Znojemští hokejisté měli slibně nakročeno a dál v utkání dominovali. Před polovinou duelu ale přišlo několik vyloučení na jihomoravské straně a Vídeň dokázala, že přesilovky umí. Na rozdíl jednoho gólu snížil od modré čáry v závěru početní výhody Andreas Nödl. O chvíli později v další přesilové hře vyrovnal Jamie Fraser, jenž se nerozpakoval zmást pohybem samotného brankáře a zavěsit do horního růžku.

Další dvě oslabení už Znojmo ubránilo, ale zvláště při individuální akci Frasera nechal vyniknout své umění Holt. I v posledních minutách třetiny se dvířka na trestných lavicích nezastavila, ale skóre již zůstalo neměnné.

Třetí dějství začalo poměrně opatrně, ale byli to domácí, kteří postupně více zlobili. Nejdříve ještě Sylvester ztroskotal na Holtově lapačce, ale o necelou minutu později se Vídeňští dostali poprvé v utkání do vedení. Sven Klimbacher se napřáhl na modré čáře a pod gólmanovou rukou prolétl puk až do sítě. Capitals pak stačilo pouhých dvacet čtyři vteřin k tomu, aby své vedení navýšili. Čtvrtý gól do znojemské brány dopravil Kris Foucault.

Znojemský trenér Režnar si vyžádal oddechový čas, v němž dokázal své mužstvo uklidnit. Zdramatizování duelu pak přinesla střela Jana Lattnera z kruhu po přečíslení s Havlíkem, která zapadla nad beton Zaby. Vídeň ale byla v laufu a s pořádnou dávkou štěstí si pojistila své vedení. V čase 53:57 Kevin Puschnik využil zmatků ve znojemském brankovišti a nepříjemného odrazu, díky němuž proklouzl kotouč kolem pravé tyče za Holtova záda. Orli ještě zkusili odvolat gólmana, ale nedočkali se ani snížení. Díky zlepšenému výkonu z druhé poloviny utkání se tak mohla z výhry radovat Vídeň.

Jiří Režnar (Znojmo): Zápas rozhodl fakt, že jsme nedokázali udržet koncentraci celých šedesát minut. První třetinu jsme odehráli dobře, ve druhé se nechali několikrát zbytečně vyloučit, čehož soupeř okamžitě využil. Dal dva góly v oslabení. Ve třetí třetině jsme ještě dotahovali, ale neúspěšně. Klíčová byla rozhodně druhá dvacetiminutovka, ve které jsme odpadli, nechali se zbytečně vyloučit a inkasovali. Ve třetí třetině jsem ještě stáhl hru na tři pětky, ale při takové porci zápasů, jakou máme teď, to nepřineslo kýžený výsledek.