Slavia
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SLA (1:2)

V prvním utkání nadstavbové části se Orli střetli na domácím kluzišti se Slavií Praha. Souboj třetího se čtvrtým týmem po základní části sliboval napínavou podívanou, kterou si nenechala ujít početná skupina fanoušků v ochozech znojemské arény.

Vstup do zápasu vyšel jednoznačně lépe hostům. Již na začátku čtvrté minuty se dostal do slibné příležitosti Nejezchleb, tentokrát byl však ještě Kuchař ve znojemské bráně pozorný. O necelou minutu později byl za vražení vyloučen domácí Kovalský, přesilovou hru sehráli Slávisté na výbornou. Křižná přihrávka Kejdana na Jáchyma Suchánka zapříčinila první změnu skóre – 0:1. O pár vteřin později se hosté radovali ještě více, Tomáš Příhoda přinutil Kuchaře inkasovat podruhé – 0:2.

Až dva góly v domácí bráně jakoby nakoply znojemské hráče, kteří do té doby podřimovali. Šance střídala šanci. Dvakrát se ve slibné pozici ocitl Richard Jarůšek, k dorážce se dostal i Trojan, přesto skóre zápasu dokázal změnit až Jakub Zika, jenž zužitkoval přihrávku Šaura, a z bezprostřední blízkosti přelstil Dlouhého ve slávistické kleci – 1:2. Domácí mohli ještě srovnat, především dvě střely Komínka a Bartoše řádně vystrašily slávistického gólmana, žádná se však neujala.

Prostřední dějství přineslo opět několik slibných příležitostí na obou stranách. V té největší za znojemskou stranu se ocitli Jan Trojan a především Jiří Tichý, po jehož dorážce již někteří hráči i fanoušci zvedali ruce nad hlavu. Ve stoprocentní slávistické šanci se ocitl pár vteřin před koncem druhé třetiny Michal Hellar, ten již Kuchaře překonal, puku se však do cesty za brankovou čáru postavila hokejka jednoho z bránících hráčů. Černým momentem utkání se stala situace z třicátéčtvrté minuty, kdy se ve středovém kruhu srazil domácí Bartoš s Hroudou, který po tomto souboji opustil kluziště.

Také poslední třetina přinesla urputný boj. Znojmo potřebovalo vsítit branku, Slavia se do útoku příliš nehnala, snažila se spíše udržet současný stav. Paradoxně se dvě velké šance objevily na straně hostů. Nejprve Mavrojanidis nepřekonal střelou na vyrážečku Kuchaře, následně ani Hartl nedokázal na znojemského strážce svatyně vyzrát. O vyrovnání se mohl postarat Zika, ale skvělý slávistický gólman Dlouhý byl i tentokrát proti a jeho dorážku pokryl. Stoprocentní šanci spálil také Daniel Opalek, který z bezprostřední blízkosti vysoko přestřelil slávistickou klec. Znojmu nevyšel ani závěrečný tah se hrou bez gólmana, výsledek zápasu se již nezměnil. O prohře Orlů tak rozhodla šestá minuta úvodní třetiny, ve které domácí dvakrát inkasovali.

Martin Stloukal (Znojmo): Zaspali jsme začátek. Když jsme pak hru vyrovnali, tak jsme nedali některé jasné góly. Zase na druhou stranu musím říct, že Kuchař toho dnes dost pochytal. Z naší strany byl výkon takový nemastný-neslaný. Projevilo se i včerejší utkání první pětky za A mužstvo, potom dostal Bartoš trest do konce utkání, chybí nám dva centři Videlka a Jan Podešva. Musíme víc makat na fyzické kondici, která bude do play-off potřeba, bylo to dobré přípravné utkání pro tyto boje.

V sobotu hrajeme další zápas, téměř souběžně s A mužstvem. Naše první pětka pojede s "áčkem", my budeme hrát s celou pětkou dorostenců.