Český Telecom Extraliga - út 23. 10. 2001
Havířov

Obránci sestřelili pantery

Tři branky po střelách od modré, výborný výkon brankáře Svobody a velká bojovnost, to byly základní kameny znojemského úspěchu na havířovském ledě. V zápase, který nepřinesl příliš pohledný hokej, sice domácí dvakrát srovnali vedení Orlů, ale v poslední třetině vstřelil Tomáš Jakeš rozhodující branku a skóre potom uzavřel novic v dresu Orlů Miroslav Barus.
Do zápasu v Havířově nastoupili Orli se čtyřmi útoky, v centru čtvrté útočné řady se potom objevil zkušený Miroslav Barus, který posílil Znojmo z prvoligových Rosic. A právě čtvrtá řada Buďa - Barus - Ludvík svou aktivitou dělala domácím v první třetině největší problémy.

V osmé minutě zabojoval Miroslav Barus u mantinelu, puk se dostal k Jiřímu Hešovi a jeho střelu lehce tečoval David Ludvík do Cagašovy branky. Pro mladého útočníka to byla premiérová extraligová branka. Orli se však z vedení neradovali dlouho, za dvě minuty zakončil přesnou střelou přesilovkovou kombinaci domácí útočník Kropáč. V první třetině si oba týmy vytvořili ještě několik šancí, blízko gólu byli domácí při dvou brejcích, jednou ohrozil nechtěnou tečí brankáře Svobodu i obránce Kumstát.

Druhá třetina patřila domácím, kteří téměř deset minut nebezpečně obléhali Svobodovu branku, ale znojemská tvrz odolávala. V této části hry se trochu probudilo i nepočetné domácí obecenstvo, ale jejich miláčci volání po gólu nevyslyšeli. Orli hráli od druhé třetiny už jen na tři útoky, protože po první třetině zůstal v kabině Patrik Fink, jemuž se obnovilo zranění. Ve druhém útoku jej nahradil Barus a zvláště spolupráce s Uramem mu svědčila. Těsně před koncem druhé třetiny se do velké šance dostal právě Barus, ale Cagaš jeho bekhendový pokus zblízka lapil.

Třetí část přinesla přesně opačný obrázek než třetina druhá. Orli do svého soupeře bez ustání bušili a domácí se zmohli jen na sporadické pokusy o brejk. Vedení získal Znojmu obránce Soudek, který od modré čáry propálil hradbu těl a na jeho střelu Cagaš vůbec nereagoval. Domácí však svůj boj nevzdali a dokázali vyrovnat. Znojemská obrana dvakrát nedokázala vyhodit puk ze třetiny a tuto nedůslednost potrestal po závaru před Svobodou Korhoň.

Přesto však domácím dlouho úsměv na tváři nezůstal. U mantinelu zabojoval Uram, puk se dostal k volnému Jakešovi a ten do třetice propálil Cagaše od modré čáry. Všechny tři branky Znojma padly po téměř identických situacích. Domácí se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale při hře před brankáře ujel Uram, přihrál Barusovi a ten při svém premiérovém startu v dresu s Orlem uzavřel skóre zápasu.

Ohlasy trenérů

Ivo Peštuka (Havířov): "Zvítězil bojovnější, ukázněnější i šťastnější celek. Pro nás byl velkým zklamáním výkon některých hráčů, kteří se v domácím prostředí nedokázali prosadit ve hře jeden na jednoho a za soupeřem zaostávali i v nasazení. Měli by se nad sebou zamyslet. Útočníci navíc někdy špatně plní obranné úkoly, schází jim větší herní disciplína."

Milan Kastner (Znojmo): "Začali jsme dobře, ale po vedoucím gólu jsme přestali hrát a nebýt výborného Svobody, mohl Havířov skóre otočit. Znovu jsme se zvedli až v poslední třetině, v níž jsme dokázali bleskově odpovědět i na vyrovnávací gól. Pro nás je velice cenné, že vůbec poprvé v letošní sezóně jsme zápas za takového vývoje dovedli do vítězného konce, to se nám zatím nedařilo. Za bojovnost jsme si tři body zasloužili."