Fehérvár
1/3
2/3

Orli dvakrát vedli, Fehérváru doma přesto podlehli

Znojemští hokejisté si v postupně v první i ve druhé třetině vytvořili jednogólový náskok, o který však vždy přišli. Po bezgólové třetí třetině následovalo prodloužení, ve kterém uspěli hosté.

V úvodu utkání si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru. Ta znojemská byla o poznání nebezpečnější, ale několik hezkých kombinací ani Stehlíkova rána od modré si cestu za brankovou čáru nenašly. První velká šance se opět urodila na straně Orlů. Měl ji na holi Bartoš, jenž se ocitl sám před gólmanem, ale ke své smůle nedokázal přesně zakončit. Skóre tak otevřel až v 16. minutě Jan Lattner, který po individuální akci poslal kotouč nad rameno Carrutha. Přestože byli domácí po většinu třetiny lepším týmem, závěr přinesl studenou sprchu. Ještě se sice dovedli ubránit přesilovce soupeře, ale necelých třicet vteřin před sirénou se dva hráči Féherváru probili do přečíslení a Olivier Latendresse prudkou ránou z první krásně uklidil kotouč za Schwarzova záda.

V prostředním dějství se hra stala vyrovnanější. Oba celky ale dlouhou dobu nemohly vymyslet žádnou kloudnější akci. Minuty tak rychle ubíhaly bez většího vzrušení. Vlažnější část ale vystřídal hodně divoký závěr. V čase 34:10 překvapil z otočky maďarského gólmana Adam Raška, znojemský stadion se tak mohl znovu radovat. Ale ne dlouho! Orli se záhy dostali do oslabení tři na pět, v němž stojí za zmínku obětavá obranná práce Berouna a několik bravurních zákroků na brankové čáře v podání Schwarze. Ani tohle vše však nestačilo. Vyrovnání přišlo z hole Davida Gilberta. I v posledních sekundách se znovu vylučovalo, k nelibosti domácích opět na obou stranách. V hektickém závěru ještě Fehérvár vsítil gól, po prozkoumání videa ale rozhodčí usoudili, že padl až po ukončení třetiny.

Za stavu 2:2 odstartovala třetí perioda při oslabení Orlů. Schwarz se musel od prvních vteřin v brankovišti překonávat, ale Vidmar ani Latendresse na něj nevyzráli. Když Znojemští ustáli nápor čertů, mohli se sami pustit do útočení. Pomoci jim v tom měly dvě početní výhody krátce po sobě, ale až v samotném závěru té druhé se v opravdu velké šanci ocitl Matuš, jenž však pálil jen do připraveného gólmana Maďarů. I v plném počtu hráčů na obou stranách byli domácí o něco aktivnější, ale stále bojovali s vlastní nepřesnou koncovkou. Fehérvár naopak hrozil z rychlých, leč velmi nebezpečných brejků. A hlavně v závěru Orlům opět zle zatopil. Rozhodující úder však nepřišel, a tak se utkání přehouplo do prodloužení.

To ale netrvalo dlouho. Navrch v něm měli hosté a brzy také rozhodli. David Gilbert ujel Jihomoravanům do samostatného úniku a překonal Schwarze.

Roman Šimíček (Znojmo): Zápas se nám nepovedl. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas a přijíždí soupeř, který je urputný. Bylo nám jasné, že pokud neodskočíme na dva, tři góly, půjdou po nás. To se potvrdilo a my se s tím nebyli schopni vypořádat. Pokaždé, když jsme dali branku, nechali jsme si před koncem třetiny vyrovnat. K tomu přišly zbytečné fauly a v prodloužení nás bod navíc stála nezkušenost. Je škoda, že jsme nezískali alespoň bod navíc.

Benoit Laporte (Fehérvár): Věděli jsme, že potřebujeme body, management na nás i hráče v týdnu vyvinul tlak a myslím, že to pomohlo. Nezpanikařili jsme ve chvíli, kdy jsme inkasovali branku, a myslím, že ve třetí třetině jsme hráli velmi dobře i v ofenzivě. Na Yellow Hornovu formaci byl nasazen speciálně složený útok, který hrál výborně a splnil svou úlohu.