Třinec
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. TRI (1:5)

Čtvrteční podvečer na znojemském zimní stadionu patřil utkání NOEN extraligy juniorů mezi domácími Orly a hosty z Třince.

Znojmo dostalo hned v úvodu první třetiny výhodu přesilové hry, kterou však nevyužilo. Tento moment jakoby předurčil průběh úvodních dvaceti minut. Domácí hokejisté se drželi před bránou Třince, měli několik brankových příležitostí, ale Chvostek v bráně Ocelářů byl pozorný. První obrovskou šanci Znojma spálil v další přesilové hře Zika, jenž orazítkoval z prostoru kruhu pravou tyč. O dvě minuty později se dostal opět do tutovky Zika, ale ani nadvakrát nedokázal přelstít třineckého gólmana. Přesilovou hru si vyzkoušeli i hosté, ale Roupec a Bezuška od modré čáry nebyli úspěšní. V závěru třetiny měli Orli dokonce dvojnásobnou početní výhodu, ale třinecká brána jakoby byla zakletá, Lattner ani Rada se prosadit nedokázali, přestože domácí Oceláře svírali v kleštích. Šestnáct vteřin před koncem udeřil Třinec. Po vyhraném buly se dostal k ráně Roupec a Jan Diviš otevřel skóre zápasu – 0:1.

Ve druhém dějství se Znojmu podařilo bleskově zásluhou Radka Janouška srovnat – 1:1. Třinec se postupně dostával do tempa a stával se aktivnějším týmem, z čehož pramenily i góly. Přesilovou hru dokázal využít Peter Bezuška a střelou od modré znovu poslal Oceláře do vedení – 1:2. O čtyři minuty později se hosté dostali do dvoubrankového trháku, tentokrát měl přesnou mušku Václav Chomič - 1:3. Znojemští opět zaspali závěr třetiny a těsně před druhou sirénou zužitkoval přihrávku zpoza brány Damián Kapica - 1:4.

Třetí dějství se neslo ve znamení častých vyloučení, které ale ani jeden tým nedokázal využít. Jedinou branku závěrečné dvacetiminutovky vsítil při hře v plném počtu na obou stranách Jakub Juhász -1:5. Další vyloučení a menší potyčky na konci hry již jen trochu rozjitřily emoce na obou stranách, na skóre se však nic nezměnilo.