Weißwasser
1/3
2/3

Orli na německé Lišky nevyzráli

<em>Znojmo</em> - Přesto, že německé Lišky strávily v autobuse díky autonehodě více hodin, než předpokládaly, nebyla na nich únava skoro znát a na přelomu první a druhé periody se dostaly do dvoubrankového náskoku. V polovině utkání snížil Vladimír Říha, ovšem ani následující přesilovka pět na tři vyrovnání nepřinesla. Z gólu se radoval naopak soupeř. Necelou půlminutu před koncem již jen kosmeticky upravil skóre na 2:3 Martin Podešva.

Svůj poslední domácí zápas před startem EBEL odehráli znojemští hokejisté proti účastníkovi druhé nejvyšší německé soutěže Lausitzer Füchse. Kvůli zpožděnému příjezdu hostů, byl start utkání posunut až na 19. hodinu, Orli si tak mohli opět vyzkoušet hrací čas, ve kterém budou absolvovat i část duelů v lize.

Pozdní příjezd zřejmě Lausitz trochu rozhodil, úvodní minuty byly zcela v režii domácích. Do pěkné šance se z rychlého brejku dostal Jarůšek, v přesilovce nebezpečně zahrozil Pláněk, ale gólman Boutin se překonával. V polovině první třetiny na trestnou lavici postupně usedali hráči hostů i domácích a zápas se začal pomalu kouskovat. Přestože byli Orli přeci jen aktivnější, do vedení se těsně před první sirénou dostali hosté. Chris Straube si počkal na ideální pas spoluhráče a z první překonal Sáblíka ve znojemské kleci – 0:1.

Také úvod prostředního dějství patřil Lausitzu. Podruhé dokázal Sáblíka prostřelit Florian Benninger - 0:2. Po vstřeleném gólu začaly být Lišky aktivnější a Znojmo se jen ztěží dostávalo z vlastního obranného pásma. V polovině utkání vystřídal Lukáše Sáblíka ve znojemské bráně Filip Landsman, a to jako by byl signál pro Vladimíra Říhu, jenž z modré čáry zaskočil Boutina – 1:2. V následné přesilovce mohli Orli vyrovnat skóre, ale Pláňkova bomba jen o kousek minula tyč německé brány. Na konci druhé periody si pro faul přišel Martin Podešva, a daroval tak Znojmu přesilovou hru, jejíž větší část si domácí přenesli až do poslední třetiny.

Přesilová hra na začátku třetí periody Orlům nevyšla a zápas pomalu upadal do podprůměru. Oba týmy se sice snažily o útočné napadání, ale přechod přes střední třetinu se nedařil. Do dvoubrankového vedení odskočil Lausitz, když střelou mezi Landsmanovy betony propasíroval puk do znojemské brány Danny Albrecht - 1:3. V závěru si vypracoval slibnou šanci Pucher, v ideální pozici se ocitl také Havlík, ale ani jeden nedokázal Boutina překonat. To se podařilo až necelých třicet vteřin před koncem hrací doby Martinu Podešvovi, jenž z mezikruží snížil - 2:3. Na víc se již Znojmo nezmohlo,a připsalo si tak těsnou domácí prohru.

Karel Soudek (Znojmo): Podali jsme špatný výkon, nezasloužili jsme si ani remízu. Hráči měli volný víkend, nevím, jestli to pojali lehkovážně. Navíc se zde projevilo to, co jsem říkal již před zápasem, poté co bylo jasné, že soupeř přijede pozdě. Naši tu byli už čtyři hodiny před zápasem, možná polevila jejich koncentrace. Celkově jsme podali špatný výkon, chtěli bychom to napravit. Nejlépe zítra v Jihlavě.