Tipsport Extraliga - čt 4. 3. 2004
ČF2
Slavia

Fotografie z druhého znojemského zápasu play-off

Z n o j m o - Druhé utkání proti Slavii se Orlům nevyvedlo. Na vedení Slavie 2:1 nedokázali účinně odpovědět. Nyní mají dvoudenní zápasovou přestávku a pak se vydají bojovat do pražského Edenu.
Osm dlouhých let trvalo, než se opět Petr Franěk mohl radovat z vítězství svého týmu v play-off, naposledy to bylo v roce 1996 ve finále v dresu Litvínova. Šťastnější Slavia dokázala splnit svůj cíl a odvezla si ze Znojma vytoužené vítězství.

Cesta k němu ale nebyla přímá. Hned v první minutě musel Franěk dvakrát zasahovat proti střelám Rataje, problémy mu přidělaly i nahození znojemských beků ze středního pásma. Udeřilo ovšem na druhé straně. Vůbec první šanci Slavie dokázala přetavit v branku dvojice Milan Antoš - Radek Dlouhý, prvně jmenovaný střílel a jelikož Dlouhého si příliš nevšímal vracející se Uram, dokázala slávistická třináctka poslat odražený puk za Dubu. Hned vzápětí skórovala Slavia podruhé, ale Kadlecův blafák skončil v síti až po posunutí branky padajícím Supem.

Znojemský gólman měl v první třetině více práce, Orlům odskakoval puk od hokejek a ani přesilovky, jejich tradiční zbraň, se jim nevedly. Slavia důsledně strážila Marka Urama, Radek Dlouhý se od něj nehnul na krok, zároveň také hrozila z brejků, po nichž měl Duba několikrát štěstí, svoje umění pak ukázal proti nájezdům Tomici a Martince.

Druhá část přinesla nejpohlednější hru, mírně ubylo osekávání a tvrdých nárazů a oba týmy se snažily hrát hokej. V pětadvacáté minutě se už radoval z branky Toman, ale jeho střela po parádním pasu Pardavého skončila jen na boční síti. V polovině zápasu se pak Orli dočkali vyrovnání - Uram vystřelil z pravého křídla, Franěk jen vyrazil před sebe a Igor Rataj si zkušeně s pukem počkal a zavěsil jej z brankoviště pod horní tyčku.

Před druhou sirénou tlak Slavie narůstal, Znojmo hrálo v obraně místy dezorientovaně, největší šanci hostů zmařil Tomicovi Snopek, když mu v jasné pozici silou přetlačil hokejku k ledu a nedovolil mu vystřelit do odkryté branky.

Úvod třetí části Orlům vyšel, aktivní Igor Rataj měl dvě tutovky, ale štěstí se usmálo na hostujícího kapitána Beránka. Domácí obránce Toman srazil puk jen pod své brusle, Beránek jej bekhendem podebral a z otočky jej poslal nad Dubovo rameno. Domácí byli po gólu zaraženi, mohl toho využít velmi dobře hrající Vondrka, ale Duba šance domácích zachránil.

V závěru zápasu Znojmo vystupňovalo tlak, Franěk však odolával. 80 vteřin před koncem byli vyloučeni současně Soudek a Martinec a domácí odvolali brankáře, po chvíli ale poslal Beránek puk do středního pásma a Sup poté žabičkou do opuštěné branky. O chvíli později ještě využili brejk Slavie Novák s Tomicou, mladý útočník dorazil za Dubu Novákovu střelu.

Vyhecovaný zápas měl nepěknou tečku, nejdříve naprosto zbytečně srazil Kuntoš deset vteřin před koncem domácího Procházku, za což jej sudí vykázali do kabiny, vzápětí úplně stejně zbytečně neovládli své emoce někteří diváci za střídačkou Slavie, což odnesl zásahem plastovou lahví do hlavy vedoucí mužstva hostí Březina. V následné slovní přestřelce předvedli jak znojemští diváci, tak hráči Slavie vydatně svou slovní zásobu a nakonec byli všichni rádi, že utkání skončilo a oba tábory se mohly vydat domů.

Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): Viděli jsme vyrovnané utkání, bylo o poznání tvrdší než to první, obě mužstva měla méně štěstí v koncovce, my jsme ho měli o trochu více. Snažili jsme se hlídat první pětku Znojma, od toho se odvíjelo střídání, za cenu toho, že byla na ledě více první a druhá lajna. Doma budeme chtít hrát agresivnější hokej, určitě to budou opět vyrovnané zápasy. Krátoška dnes nehrál, jelikož jsme včera nebyli spokojeni s jeho výkonem.

Pavel Pazourek (Znojmo): Naši hráči podali dobrý výkon, bojovali, měli dobré herní momenty, rozhodla to druhá branka po nešťastném zásahu obránce. Vyrovnané utkání rozhodlo více štěstí na hokejkách soupeře. Dojde nejspíš k nějakým změnám v dalších řadch, bylo to tak přes celou sezónu, že nás táhne první řada, ale i další se určitě dokáží prosadit a dají do toho všechno. Určitě jsou v týmu platné, musíme však posílit tu útočnou fázi.