1:0, 0:1, 1:2
1/3
2/3

Orli poprvé vybojovali tři body venku

<em>Třinec</em> - Znojemští hokejisté si z třineckého ledu přiváží výhru, o kterou se zasloužil především <b>Jiří Dopita</b>. Ve druhé třetině dvěma góly strhl vedení na stranu Orlů a vymazal tak jednobrankový náskok třineckých Ocelářů. Třetí gól přidal v závěrečné části po Dopitově přihrávce Pavel Selingr. Vypadalo to, že Znojmo dohraje zápas v klidu, ale třinečtí hokejisté v závěru zápas zdramatizovali snížením na rozdíl jedné branky. Na vyrovnání už však neměli dostatek času, a tak si Znojemští orli poprvé odváží tři body ze soupeřova hřiště.

Poslední zápas první poloviny základní časti extraligy na ledě třinecké Werk Arény začali znojemští hokejisté aktivně. Jejich snahu ale zcela otupil gól Štefanky v 7. minutě. Domácí mužstvo převzalo otěže zápasu, ovšem bez efektu. Trvaj si sice v 17. minutě málem srazil puk do brány, ale ke konci třetiny vychytal tutovku Peterka.

Znojemský brankář se rozchytal natolik, že ve druhé třetině podržel Orly nad vodou několika výbornými zákroky. I jeho spoluhráči znovu ožili, začali více bruslit, důsledně napadali, což přineslo také branky. Nejdříve ale museli přestát téměř minutové dvojnásobné oslabení, pak začal úřadovat Dopita. V 33. minutě si jej třinecká obrana důledně nepohlídala a jeho střela mezi Čechmánkovy betony ukončila střelecké trápení Orlů na hřištích soupeřů. V předchozích třech zápasech venku nedokázali vstřelit jediný gól.

Do vedení dostal Orly už ve třetí minutě závěrečné části opět Dopita, který zakončoval do prázdné branky po krásné přihrávce Selingra. V 51. minutě se oba hráči postarali o vítězný gól, ale tentokrát si role vyměnili. Selingr střílel do prázdné branky po křižném pasu Dopity.

Devatenáct vteřin před koncem utkání se podažilo snížit Skořepovi v přesilové hře. Málem připravil Orly o plný bodový zisk Skořepa. Dvě vteřiny zbývaly do závěrečné sirény, když se ocitl v obrovské šanci, Trvaj byl jako už mnohokrát před tím na svém místě. Znojmo tak završilo polovinu základní části svou první tříbodovou výhrou na ledě soupeře.

Jiří Juřík (Třinec): Měli jsme před zápasem pohovory s hráči, abychom přerušili špatnou sérii a zachránili bodově druhou čtvrtinu. První třetina byla po vstřelení gólu slušná, měli jsme hodně šancí, ale máme problémy se zakončením a to nás sráží dolů. Od druhé třetiny začalo Znojmo více bruslit, my jsme naopak zkoprněli a nešlo nám to. Jsme z toho smutní, nevíme, kam až budeme muset spadnout, abychom se vyhrabali z bláta.

Václav Sýkora (Znojmo): Před utkáním jsme mluvili s hráči, že naše situace na hřištích soupeřů je daleko za očekáváním. Nasvědčoval tomu i úvod, do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale nic z toho nevytěžili. Domácí vstřelili gól, což nás dost utlumilo a do konce první třetiny jsme byli pod tlakem. Hodně nás podržel Trvaj. O přestávce jsme si řekli, že takhle dál hrát nejde a myslím, že to se pak projevilo vyrovnáním, které nás hodně povzbudilo. V závěru jsme se o výsledek báli, za stavu 3:2 měli domácí ještě jednu šanci, ale nám dneska konečně přálo i štěstí.