Havířov
1/3
2/3

Orli poprvé zvítězili nad Havířovem

<em>Znojmo</em> - Do zápasu vstoupili aktivněji havířovští hráči a Horčička se musel hodně činit, aby udržel bezbrankový stav. Byli to však Orli, kteří šli ve druhé části po brance Sedláka do vedení. Ve třetí třetině se odehrála hlavní část zápasu. Znojmo nejprve v přesilovce po Kubicově gólu zvýšilo stav, hosté však snížili, prahli po vyrovnání a jen díky domácímu brankáři na něj nedosáhli. Po vlastní hrubé chybě navíc znovu inkasovali, když se druhým přesným zásahem prezentoval Sedlák. V závěru utkání pečetil výhru Znojma trefou do prázdné branky Meidl.

Poté, co Seman projel celé kluziště a dostal se až před Horčičku, nabídla se domácím přesilová hra, jenž trvala asi čtyřicet sekund a hlavní sudí poslal na trestnou i znojemského hráče. Hra tedy pokračovala ve čtyřech a střelecky aktivnějším týmem byli Panteři. Do brejku se dostal i Barus, ovšem střelou z brankoviště Čecha nepřekonal. Na konci vlastního oslabení v deváté minutě se Havířov dostal do přečíslení dva na jednoho, Zientek byl sám před Horčičkou, ale trefil jen vyrážečku. I Kolafa se od modré mohl prosadit, havířovský gólman byl však znovu pozorný. V osmnácté minutě mohla skóre otevřít dvojice Hradecký-Sedlák, ovšem ani jeden z nich střelu Protivného od modré nedorazil za brankovou čáru.

Hned na začátku druhé třetiny se předvedl Horčička, který nadvakrát vychytal Strapáčovy střely z mezikruží. První branka zápasu padla ve dvacáté páté minutě. Střela Hradeckého se odrazila na hůl Přemysla Sedláka, před kterým stála velmi lehká úloha – trefit kotouč do odkryté branky – 1:0. Hosté mohli vyrovnat v přesilovce, ale měli problém se usadit v pásmu. Branku mohl vstřelit také Hradecký, střela se mu však nepovedla a Čech puk vyrazil. Ten ustál i šanci Baruse ve třicáté druhé minutě. O tři minuty později se dostal k Horčičkovi Szturc, jenž vystřelil do protipohybu gólmana. Ve druhém dějství se toho více nestalo a Znojmo šlo do kabin s jednobrankovým vedením.

I do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Orli gólem. Od modré se napřáhl po přihrávce Havlíka Kolafa a Zdeněk Kubica usměrnil kotouč mezi betony brankáře Čecha - 2:0. V dalších minutách hry se to šancemi jen hemžilo. Nejprve Szturc orazítkoval pravou tyčku domácí branky a následně přestřelil Horčičku Piech. V padesáté první minutě již však byli Panteři neomylní a Filip Seman doklepl puk za brankovou čáru – 2:1. Na znojemských hráčích začala být vidět nervozita a dělali chyby před vlastní brankou. V ní stál naštěstí Horčička, který šance Havířova likvidoval. V padesáté sedmé minutě zvýšil náskok svých barev znovu Přemysl Sedlák, jenž unikl s Hradeckým do přečíslení, kličkou do protipohybu gólmana si odkryl branku a zakončil – 3.1. V závěru se hodně vylučovalo a domácí dohrávali ve čtyřech. Panterům tato výhoda nestačila, a proto po oddechovém času odvolali Čecha z klece. To potrestal Václav Meidl střelou z obranné třetiny do prázdné branky – 4:1.

Jan Neliba (Znojmo): Upozorňovali jsme hráče, že brejky a přechod do útoku jsou silná stránka soupeře. I když přijel oslaben, jeho hráči podali obdivuhodný výkon, bojovali a nebýt skvělého výkonu Horčičky v bráně, možná bychom ten zápas prohráli. Góly jsme tam nějak dokopali, ale v klíčových momentech nás hodně podržel brankář. Po snížení na 1:2 jsme hráče nabádali k aktivitě, ale najednou dělali neuvěřitelné chyby. V Ústí bojovali o body, dnes proti oslabenému Havířovu si zřejmě mysleli, že budou vyučovat hokej, ale to v této soutěži nejde. Musíme se z toho poučit a po novém roce si to vyříkat.

Pavel Hinner (Havířov): Chtěli jsme hrát defenzivně, ze zabezpečené obrany a z brejků se pokusit dát nějaké góly. Myslím, že tato taktika nám vycházela, odehráli jsme dobré utkání. První dvě branky jsme inkasovali v oslabení, z nichž to druhé bylo hodně přísné. Po snížení na 1:2 jsme otevřeli hru, měli šance, vyrovnat se nám bohužel nepodařilo a po hrubé chybě obránce jsme inkasovali třetí gól. Power play už je loterie. S výkonem hráčů musím být spokojen.