0:0, 1:3, 0:1
1/3
2/3

Orli porazili favorita, Vídni nasázeli čtyři branky!

Po dvoutýdenní pauze se hokejisté Znojma opět vydali na led. A vydali se ve velkém stylu, po první bezbrankové třetině nasázeli v té druhé soupeři během dvou minut hned tři branky. Vídeň sice snížila, ve třetím dějství však Orli odskočili opět na tři góly a své vedení si již uhájili.

Znojemští hokejisté přijeli do Vídně s podporou tří stovek fanoušků v zádech a Patrikem Nechvátalem mezi tyčemi. Ten se musel činit hned v úvodní minutě, kdy po Grofově podražení čelil individuální akci Foucaulta. Puk po blafáku skončil na betonech gólmana a následně jej do bezpečí odpálil Nemčík. A Nechvátal byl hrdinou první třetiny. Postupně na jeho umění skončily pokusy MacArthura, Puschnika a znovu Foucaulta. Na druhé straně zase Pucher nastřelil po rychlém brejku po křídle tyčku Kickertovy svatyně.

Přesilovka Znojma už tolik vzruchu nepřinesla, všechny pokusy o rozehrání útočné akce končily na hokejkách vídeňských hráčů. V závěru prvního dějství byli domácí častěji u kotouče, ale jejich snaha postrádala přesnost v zakončení. Blesková třetina tak skončila bezbrankovým skóre a na velké chvíle jsme si tak museli počkat až do další části hry.

Daleko nebezpečnější zbraně v přesilové hře tasila Vídeň. Ta dokázala velmi účinně uzavřít Orly před Nechvátalem, který odolával s obrovskou dávkou štěstí. To si vybral hlavně při Nödlově tutovce, při níž ale rakouský útočník nepochopitelně selhal a kotouč poslal z úhlu jen skrz znojemské brankoviště. Celou situaci ještě pro jistotu zdlouhavě kontroloval videorozhodčí.

Krátce před polovinou duelu ale udeřilo Znojmo. Nejdříve se ještě nepodařilo zavěsit z předbrankového prostoru nehlídanému Bartošovi, o pár vteřin později už ale mohl poděkovat nepřesné rozehrávce Vídeňských Adam Havlík, jenž z obdobné pozice jako chvíli před ním Bartoš otevřel skóre. Nabuzení Orli dokonale využili zaskočeného soupeře a po hezké kombinaci dorážel od pravé tyče Jan Lattner. Domácí kouč si po protrpěném šoku vyžádal oddechový čas, ale ten se tentokrát naprosto minul účinkem a Martinu Podešvovi stačilo jen pár vteřin početní výhody k tomu, aby z mezikruží zchladil rakouské hlavy potřetí.

Závan naděje přistál na vídeňských holích po kombinaci Rottera s Jamiem Fraserem, na jehož ránu ke vzdálenější tyčce už Nechvátal nedokázal reagovat. Po gólových žních již konečná pasáž prostředního dějství nepřinesla tolik pohledné podívané, a oba týmy se tak mohly připravit na třetí třetinu.

Ta odstartovala náporem Caps a Nechvátal se zapotil hlavně při obrovské mele před svým brankovištěm, při níž poskakující puk několikrát neúspěšně doráželi domácí hokejisté. Další studená sprcha zasáhla Vídeň v čase 43:33, kdy s rychlým brejkem po křídle dokonale naložil Peter Pucher a poslal puk nad ramenem Kickerta do sítě.

V dalších minutách Orli zkušeně hlídali puk, četli rozehrávku a nenechali vídeňský tým stvořit kloudnější akci. A když ani sedm minut před vypršením základní hrací doby nevyužili Vídeňští výhodu jednoho muže v poli, mohli začít fanoušci Znojma bouřlivě slavit dva body a vítězství nad aktuálně vedoucím mužstvem ligy. Děkovačka znojemským hokejistů s fandy a sportovní potlesk od příznivců Vídně završily podařený páteční večer.

Tom Pokel (Vídeň): Máme velké zdravotní problémy. Několik hráčů je zraněných a nemocných, další dva během zápasu museli do nemocnice. V úterý jsme navíc hráli Ligu mistrů a ten náročný program je znát. Jak vidíte, ani Salzburg to nezvládl. Znojmo se na zápas mohlo v klidu připravit a když dostalo šanci, udeřilo.

Jiří Režnar (Znojmo): Podali jsme zodpovědný týmový výkon. Tušili jsme, že domácí na nás v úvodní třetině nastoupí a chtěli jsme tuhle fázi pokud možno zvládnout bez inkasované branky. To se nám podařilo, ve druhé třetině jsme hráli odvážněji a vyplatilo se.