Orli přišli o body ve Villachu v poslední vteřině!

26.2.2014 | Lukáš Peroutka

Dvě desetiny vteřiny chyběly Orlům k bodovému zisku na ledě Villachu. Poté ale slovinský olympionik Pretnar rozhodl o tom, že důležité vítězství v boji o elitní čtyřku urvou domácí. Znojmu tak dvoubrankový náskok z druhé třetiny nestačil.

N8, středa 26. 2. 2014, 19:15
Villach
Branky a nahrávky: 13. Fraser (Ryan, Hughes), 39. Hotham (Hughes, Pretnar), 54. Ryan (Altmann, McBride), 60. Pretnar (Hotham, Hughes) – 31. Novák (Procházka, Pavlikovský), 33. Novák (Fiala, Procházka), 36. Havlík (Pavlikovský, Štach). Rozhodčí: Berneker, Nikolić – Notheger, Raković. Vyloučení: 6:7, navíc Unterluggauer 5 minut a do konce utkání - Sýkora 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4013. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
EC Villacher SV: J. P. Lamoureux – Hotham, Pretnar, Jarrett, Unterluggauer, Bacher, Altmann, Steiner, Brunner – Hunter, M. Lamoureux, Pewal – Fraser, Ryan, Hughes – Platzer, Rauchenwald, Petrik – Göhringer, McBride.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Magovac – Blatný, Sýkora, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Müller, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Novák.

S novou posilou Jurajem Sýkorou v centru první formace po boku Blatného a Lattnera, ale bez zraněného kapitána Berouna nastoupilo Znojmo v orlím souboji na ledě Villachu. Prvních deset minut se neslo ve znamení přesilovek. Oba týmy si ji zahrály dvakrát, ovšem bez gólového efektu. A tak se skóre měnilo paradoxně ve chvíli, kdy se hrálo v pěti na obou stranách. Ryanovu střelu zužitkoval v úvodní gól dorážkou volného puku Curtis Fraser.

Domácí měli v dalších minutách více ze hry a byli střelecky aktivnější. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, až ve 31. minutě dal zápasu nový náboj Patrik Novák. Mladý znojemský útočník se nejprve z křídla trefil parádně do růžku domácí branky a o dvě minuty později využil dobré práce spoluhráčů u mantinelu a přihrávku mezi kruhy proměnil střelou z první v druhý gól Orlů.

Vzápětí navíc putovali na trestnou lavici krátce po sobě Pewal s McBridem, a Znojmu se tak otevřela možnost dvojnásobné přesilovky. Hned po devíti vteřinách zamířil přesně Adam Havlík a zvýšil už na 3:1. Bohužel pro český tým tento stav do přestávky nevydržel. Müllerovo vyloučení totiž vzápětí potrestal snižující trefou Scott Hotham.

Těsné vedení mohlo Znojmo zvýšit záhy ve třetí třetině. Jeden z olympioniků v sestavě domácích Gerhard Unterluggauer inkasoval za vražení zezadu trest na pět minut a do konce utkání a když se o půl minuty později usadil k trestoměřičům taky Petrik za sekání, hráli Orli dvě minuty v pěti proti třem. Brankář Lamoureux však tentokrát podržel svůj tým, další puk ze své sítě lovit nemusel a ubráněné oslabení vlilo domácím nové síly. Šest minut před koncem využil nejproduktivnější hráč ligy Derek Ryan odrazu od brusle jednoho ze znojemských hráčů k vyrovnání.

Oba týmy chtěly vyhrát a poslední minuty nabídly strhující hokej. Hlavní hvězdou se stal domácí brankář Lamoureux, který zastavil dva nebezpečné kontry domácích, při Štachově střele mu dokonce pomohla tyč. V poslední minutě nevyužili velké možnosti Lattner a Pucher, a tak udeřilo na druhé straně. Slovinský reprezentant Klemen Pretnar napřáhl na modré a dvě desetiny vteřiny před koncem zápasu rozhodl svou ranou o vítězi.