0:1, 1:0, 0:1
1/3
2/3

Orli se vracejí do svého hnízda se stoprocentním úspěchem

K l a d n o - I druhé utkání předkola play off dokázali Orli dovézt do vítězného konce. V první třetině se dostali do vedení po individuální akci Meidla. Kladno kontrovalo ve druhé třetině, když využilo přesilovku. Ovšem závěr utkání patřil znojemskému týmu a jeho aktivitu korunoval Svoboda, který proletěl celým kluzištěm a oklamal nejen bránícího Ševce ale i brankáře Orcta. Dvěma výhrami na hřišti soupeře si tak vybojovali skvělou pozici před domácím utkáním, které se bude hrát v Hostan aréně v pondělí od 17:00 hod.

Už ve druhé minutě úvodní třetiny utkání byl vyloučen znojemský kapitán Dopita, ale Kladno výhodu nedokázalo využít. Naopak Orli byli blízko ke vstřelení gólu ve své přesilovce v šesté minutě, ale Jarešovu střelu od modré zastavila tyč Orctovy branky.

Znojmo výborně bránilo stejně jako v prvním utkání a navíc zlepšilo hru v útoku. Kladno působilo nervózně, jejich hra byl plná nepřesností. Nevyužilo ani dvojnásobnou početní výhodu a po jejím skončení se vedení ujal znojemský tým, když Meidl parádními kličkami vycvičil celou kladenskou obranu, obkroužil branku a trefil přesně pravý dolní růžek branky.

Ve druhé třetině byla hra hodně rozkouskovaná vyloučeními. Jedno z nich dokázal Rabat potrestat, když po nepřesné střele dorážel do úplně odkryté branky Bělohlav. Orli měli také slibné příležitosti. Střely Růžičky a Mojžíše Orct viděl a pohlídal si je, na druhé straně zasahoval Trvaj při střelách Procházky a Bílka. K vidění byl pohlednější hokej než v předešlém zápase, ale rozhodčí nenechali hru plynout, zbytečně ji kouskovali.

Do poslední třetiny nastoupili Orli překvapivě s útočnou taktikou a taky byli pány na ledě. Nabídla se jim výhoda přesilovky pět na tři, kterou ale rozhodčí zjemnil vyloučením Dopity, který si navíc za protesty vykoledoval desetiminutový trest. Ani tato ztráta však znojemské hokejisty nezlomila. Naopak při hře čtyři na čtyři předvedl parádní kousek Svoboda, který projel přes celé hřiště, oklamal obránce Ševce a skvělým blafákem zavěsil pod víko. Kladno ještě zkusilo power play, ale bez efektu.

Petr Kasík (Kladno): Chtěli jsme do utkání vstoupit lépe než včera, což se nám i povedlo, i přesto jsme však první třetinu prohráli. Věděli jsme, že Znojmo je výborné mužstvo, hraje skvěle defenzivně a nešly nám tolik přesilovky, abychom to utkání zvládli a vyhráli. Znojmo hrálo výtečně ve čtyřech i ve třech.

Miloslav Hořava (Znojmo): Podle mě jsme viděli skvělé utkání, taktické na obou stranách a myslím, že jsme zvítězili především díky většímu štěstí v koncovce. Těch šancí jsme zase až tak moc neměli a štěstí opravdu rozhodlo. Dvě vítězství však stále ještě nic neznamenají a musíme úplně stejně zodpovědně přistoupit k dalšímu utkání.