Přípravné zápasy - ne 21. 8. 2011
přát.
Vídeň

Orli si poradili s mladíky z Vídně bez problémů

<em>Znojmo</em> - Po třízápasovém čekání na výhru se Orlům konečně zadařilo proti týmu z rakouského hlavního města Vídně, který přijel na jih Moravy s minimálním počtem hráčů A-mužstva. Mužstvo trenérů Soudka a Stloukala přestřílelo soupeře s pětigólovým náskokem a v utkání bylo jasně dominantním celkem. Zápas se neobešel ani bez bitky mezi Janem Lattnerem a Peterem Schwedou, po které zůstala na ledě krev.

V úvodní třetině zápasu se lépe prosadili znojemští hokejisté, kteří už v 15. minutě vstřelili svoji první branku. Vosátko přesně přihrál dobře postavenému Janu Trojanovi, který s přehledem zavěsil do vídeňské klece. Zbytek třetiny probíhal spíše v režii jihomoravského města.

Do druhého dějství vstoupili Orli s vedením a svoji odhodlanost stvrdili hned pěti góly. Druhý z gólů po hezké akci v útočném pásmu vstřelil Petr Kanko. Třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat a po několika minutách jej vstřelil Richard Jarůšek, který poslal puk za záda hostujícího gólmana. Ve třicáté třetí minutě se poprvé ukázala také Vídeň. Branku vsítil Stefan Nador, který dokázal projít skrz znojemskou obranu. Rakouský celek nenechal Znojmo příliš dlouho v klidu a puk za Kacetlova záda dostal Kevin McLeod. Po vyhraném vhazování se Znojmo opět dostalo do šance a s troškou štěstí proklouzl puk s pomocí Martina Škadry za vídeňského gólmana. Před koncem druhé třetiny skóroval podruhé v zápase Jan Trojan.

Do třetí části vstoupil celek Znojemských podstatně aktivněji. Mladíci z Vídně, proložení zkušenými hráči, např. Patrikem Schwedou, ale hned po čtyřech minutách inkasovali v oslabení další gól od Tomáše Komínka. Následujících deset minut se odehrávalo v duchu ostřelování brankáře Stefaniszina, který ale díky značné dávce štěstí za záda nepustil ani jedinou střelu. Náladu na ledě pouze přiostřila roztržka mezi Patrikem Schwedou a Janem Lattnerem, přičemž druhý jmenovaný musel opustit led se zakrváceným obličejem. V 57. minutě, kdy za situace 4/4 po krásné výměně našel skulinu mezi betony z bezprostřední blízkosti Petr Kanko, Znojmo ještě zvýšilo. Vídeň našla na tuto skutečnost odpověď v gólu Marciese Postka. Do závěrečné sirény se obě mužstva již jen snažila zachovat stávající výsledek.

Ve vyhroceném utkání skoro celého mužstva Orlů a téměř celého B-týmu Vídně si pro sebe ukrojilo větší krajíc Znojmo. Kvůli někdy zbytečným atakům se hra ve třetí třetině často přerušovala, ovšem pouze jednou s vážnější dohrou. V divoké přestřelce, v níž padlo dohromady jedenáct gólů, tedy zaslouženě vyhrál tým Orli Znojmo.

Ohlasy trenérů

Martin Stloukal (Znojmo): Zápas nám nic neřekl. Bereme jej jako součást přípravy na novou sezónu, ale co se soupeře týká, je to pro nás utkání absolutně bez hodnoty. Hodně teď trénujeme, kluci jsou velmi unavení, ale je pozitivní, že se na ledě při tréninku i v zápasech rvou a není jim to jedno.