1:2, 0:0, 0:1
1/3
2/3

Orli si poradili se slovenským Zvolenem

<em>Znojmo</em> - Druhý zápas ve dvou dnech čekal na hokejisty Znojma na přerovském ledě, kde se utkali se slovenským soupeřem ze Zvolenu. Orli se dostali brzy do vedení díky přesným trefám Kyla Whartona a Richarda Jarůška. Zvolenští však rychle zareagovali a ještě v prvním dějství snížili z trestného střílení na rozdíl jednoho gólu. Po bezbrankové druhé třetině pojistil v závěrečné dvacetiminutovce vítězství Jihomoravanů 3:1 finský útočník Kim Strömberg.

První velkou šanci zápasu si sice vypracovali domácí, když proti Ďalogově nebezpečné ráně musel Kacetl nadvakrát zasahovat, ovšem byli to Orli, kteří se prosadili gólově jako první. Lattner přihrál od mantinelu do skrumáže před brankou, kde se nejlépe zorientoval Kyle Wharton a poslal svůj tým do vedení. Za minutu bylo na znojemské střídačce ještě veseleji, při signalizované výhodě se kolem mantinelu protáhl Richard Jarůšek, přebruslil si obránce a kotouč zasunul mezi betony brankáře Zvolenu. A mohlo být pro Jihomoravany ještě lépe, neboť si poté zahráli dvakrát přesilovku, ovšem tentokrát už nebyli úspěšní. Zato soupeř snížil. Škadra podrazil unikajícího Lukáše Juríka a sám faulovaný se z následného trestného střílení nemýlil. Ke konci první části mohli Zvolenští vyrovnat, ovšem Zuzin v obrovské šanci nedokázal přehodit ležícího Kacetla.

Druhá část začala velkou šancí na každé straně, ale bez gólového efektu. Nejprve ujeli do přečíslení Beroun s Havlíkem, ale kapitán Orlů těsně minul horní tyč. Na straně Zvolenu sehrál hlavní roli Chovan, jenž získal odražený puk, ale v dobré pozici netrefil odkrytou část branky. V polovině utkání nedokázal sám před Šimkem přehodit jeho beton Beroun, a nenapravil tak své předchozí zaváhání. Hra se dále ubírala bez velkých šancí, v závěru však dostali hosté znovu možnost k srovnání skóre, ovšem Pokovičův pokus skončil těsně vedle tyče Kacetlovy svatyně.

Úvod závěrečné periody s sebou přinesl opět početní převahu Znojma a tentokrát se už svěřenci trenéra Stloukala radovali z gólu. Stehlíkovi sice nejprve ještě stihl zkazit zásah do černého obránce Juraško, ale chvíli poté si pro kotouč dojel Kim Strömberg a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Hráči slovenského mužstva po třetí inkasované brance vrhli všechny síly do útoku a v jednu chvíli hráli dokonce v pěti proti třem, avšak za zmínku stojí už jen jediná dobrá možnost. Osm minut před koncem se puk po několika odrazech dostal k Chovanovi, který měl před sebou téměř prázdnou klec, ale Kacetl se stihl skvěle přemístit a kotouč lapil.

Po skončení řádné hrací doby se obě mužstva ještě dohodla na samostatných nájezdech a také v nich uspěli znojemští hokejisté, kteří zvítězili 3:2. Dvakrát se trefil Pucher a jednou Jarůšek, za hosty pak Podkonický a Brabenec.

Peter Mikula (HKm Zvolen): Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. V některých fázích Znojmo ukázalo svoji dobrou tvář. Hlavně ve třetí třetině jsme ale byli lepším týmem, ovšem hokej se hraje na góly a naše efektivita v zakončení byla dnes velmi špatná. Spoustu gólových šancí jsme bohužel nedokázali využít. Z tohoto důvodu jsme prohráli.

Martin Stloukal (Orli Znojmo): Odehráli jsme lepší zápas, než byl ten včerejší v Olomouci. Bylo to z naší strany už takové vážnější, měli jsme méně vyloučených a systém hry už začíná mít nějaký tvar. Už trochu máme jistotu v tom, o co se můžeme opřít a co bychom v sezóně měli hrát.