Liberec
1/3
2/3

Orli si připisují dva body

Znojmo - Krásnou tečkou Znojemského vinobraní bylo utkání 5. kola Tipsport extraligy, kdy diváci prožívali drama až do posledních minut utkání, včetně prodloužení, a domácí je potěšili dvěma zaslouženými body. V základní hrací době skórovali za Znojmo <b>Dopita</b> s <b>Ludvíkem</b>, v prodloužení roztleskal stadion střelou od modré <b>Bičánek</b>. <p> <a href="/fotogalerie_zno.asp?zobraz=kategorie&kategorie=51&zobraztyp=1"><b>FOTOGALERIE ZE ZÁPASU</a></b>
V průběhu prvního dějství byl k vidění útočný hokej v podání obou mužstev. K několika příležitostem otevřít skóre zápasu se dostal Ondřej, ale Hnilička všechny jeho pokusy úspěšně zlikvidoval. Na druhé straně se snažil prosadit kapitán Liberce Novák, ale na Trvaje také nevyzrál. V dalších minutách nedostal Tomajko přihrávku v pravý čas a promáchl. Znojemští se potom dostávali do protiútoku, ale Berounovi žabička nesedla, a tak byl stav po dvaceti minutách stále nerozhodný.

V druhé části zápasu se do šance dostali Mikulík s Uramem, ale jejich kombinace skončila neúspěšně. Přesilové hry při vyloučení Nováka a Dernera domácím nevyšly ani po kombinaci Urama s Hešem. Mikulík pak z výhodné střelecké pozice, bráněn pozornou libereckou obranou, také nezakončil. Rychlou odpovědí na branku Vaice z 35. minuty byla dorážka Dopity, který tak oslavil své 600. extraligové utkání. Jeho střelu do šibenice musel potvrdit videorozhodčí. O tři minuty později Plášek ztratil puk na modré a hosté se dostali do vedení podruhé střelou Nováka.

Třetí třetina probíhala obdobně, obě družstva dobře kombinovala, nejdříve měli navrch Bílí Tygři, ale osm minut před koncem srovnal dorážkou stav utkání Ludvík a hra Orlů nabrala na obrátkách. Hnilička však svou bránu ohlídal i před střelbou Němečka a Bičánka. Znojmu nevycházela opět koncovka, Liberec pozorně bránil a po základní hrací době svítilo na kostce skóre 2:2.

Ve druhé minutě prodloužení odchází na trestnou lavici bývalý znojemský útočník Rataj, Znojmo se dostalo do klasické přesilovkové formace a tvrdou střelou od modré Hniličku prostřelil Bičánek. Vyrovnané utkání nakonec dospělo do šťastného konce pro Znojemské orly a Liberec si ze svého „moravského turné“ odváží alespoň jeden bod.

Jan Votruba (Znojmo): Do utkání jsme šli s tím, že chceme vyhrát. Z toho pramenila i jistá nervozita. Navíc nám vůbec nešly přesilovky. Naše hra se zlepšila až ve třetí třetině a paradoxně jsme právě z přesilovky v prodloužení rozhodli.

Josef Paleček (Liberec): Přijeli jsme do Znojma s tím, že chceme získat alespoň jeden bod. Vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo, jsem zklamaný, že máme jenom bod. Měli jsme dost šancí na to, abychom jsme si dovezli tři body. Vůbec jsme nezvládli koncovku, a to rozhodlo.