Orli si vezou prohru z Litvínova

14.9.2007 | PeF

Litvínov - Znojmo se ujalo vedení už po pěti minutách, když ve vlastním oslabení skóroval Svoboda. Litvínov však nesložil zbraně a čtyřmi brankami rozhodl o tom, že tři body zůstanou doma. Hosté stihli v závěru zásluhou Padělka už jen snížit na konečných 4:2.

1.kolo, pátek 14. 9. 2007, 17:30, Zimní stadion Ivana Hlinky
Litvínov
Branky a nahrávky: 11. Koma (Machulda), 17. Punčochář (Skuhrovec), 36. Jánský, 38. Jenáček (Benda) - 6. J. Svoboda, 54. A. Padělek (J. Svoboda). Rozhodčí: Bolina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: Vyloučení: 7:7, navíc J. Svoboda (Znojmo) 10 min. bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4525. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
HC Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář - Bahenský, Reichel, Kubinčák - Jenáček, Branda, Benda - Jánský, Lukeš, Machulda - Černý, Rindoš, Bednařík
ORLI ZNOJMO: Trvaj - Jareš, Tesařík, Bičánek, Chvátal, Mojžíš, Kotaška - Demel, Dopita, Erat - Plášek, Haman, Kucharczyk - Selingr, J. Svoboda, A. Padělek - M. Růžička, R. Procházka, Beroun

Jaroslav Hübl (Litvínov): My jsme do prvního zápasu šli nervózně, moc jsme chtěli a probudil nás až první gól, který jsme při vlastní přesilovce dostali. Jsem hrozně rád, že se pak mužstvo probudilo, hlavně po gólu Komy na 1:1. Mužstvo se zvedlo a pak šlo tvrdě za svým cílem. Jsem hrozně rád, že jsem to poznal na té střídačce, že všichni kluci do posledního náhradníka chtěli a dělali pro to všechno. Byly tam samozřejmě některé chyby, které jsme udělali hlavně ve třetí třetině. Mužstvo však stále žilo a já jsem rád, že jsme to proti těžkému soupeři zvládli.

Václav Sýkora (Znojmo): Úvod jsme měli velmi dobrý, začali jsme hodně aktivně, dostali se do tlaku a vytvořili si několik šancí. Trošku paradoxně jsme využili tu první v oslabení, která nebyla ani tolik velkou šancí. Bohužel se nám už nepodařilo vytěžit něco z těch dalších situací, abychom odskočili na rozdíl dvou branek. Pak přišel rychlý obrat Litvínova, který posléze využil dvě následné přesilovky a dostal se do zápasu. Od té doby byl lepším mužstvem a slepené góly v závěru druhé třetiny zápas rozhodly.