2:0, 1:2, 2:1
1/3
2/3

Orli smazali tříbrankovou ztrátu, na body to znovu nestačilo

<em>Třinec</em> - Čtyři využité přesilové hry Třince rozhodly o tom, že ani v sedmém zápase na ledě soupeře se Znojmo nedočkalo bodového zisku. První třetinu proměnil ve svůj střelecký koncert domácí Květoň, v polovině zápasu zvyšoval už na 3:0 Peterek. Gólový deficit začal hned vzápětí umazávat Pavel Selingr, o chvíli později se prosadil i Mojžíš a v polovině třetí části přesnou ranou srovnal Bičánek. Tři znojemská vyloučení v posledních pěti minutách však Oceláři potrestali rozhodujícími zásahy a oplatili tak Orlům porážku z úvodního kola.

Do znojemské sestavy se po čtyřtýdenní pauze vrátil čerstvě uzdravený Jiří Dopita a hned se postavil do centru elitního útoku Orlů. Úvodní minuty zápasu probíhaly v opatrném duchu, ani jeden z celků nechtěl udělat zbytečnou chybu a útočné akce často brzdily nepřesnosti v kombinaci. První vzrušení na ledě tak přišlo až po zbytečném faulu Erata v třineckém pásmu. V početní výhodě si Peterek vyměnil puk s Martynkem, dostal se až před Trvaje, který proti třineckému kapitánovi ještě dokázal vleže zasáhnout holí, k puku měl však nejblíže David Květoň a z bezprostřední blízkosti poslal domácí do vedení.

Inkasovaný gól Znojmo vybudil k větší aktivitě, po přihrávce Dopity měl před sebou Erat odkrytou klec, do jeho střely se však na poslední chvíli vrhl jeden z domácích beků. Ve 13. minutě putoval na trestnou lavici Mojžíš a přesilovková formace Třince opět slavila úspěch. David Květoň si od pravého mantinelu vybruslil až před znojemskou klec a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. O tři minuty později neuspěl v další příležitosti Melichárek, pak se ke slovu dostali i Orli, Procházka ale v přesilové hře nedokázal před odkrytou brankou dorazit Mojžíšův pokus.

Do druhé části vstoupil aktivněji znojemský tým, střelecké trápení na soupeřových hřištích však nadále pokračovalo. S pokusy Růžičky a Svobody si poradil Čechmánek a vrchol zmaru přišel ve 28. minutě, kdy třinecký gólman bleskovým přesunem vychytal v obrovské šanci Demela. O pár vteřin později pak nahození Jana Peterka nešťastně změnilo směr od Švrčkovy brusle a domácí vedli už o tři branky. Orli ale nesložili zbraně, o chvíli později Pavel Selingr vrátil vyražený puk do prázdné klece a mohl slavit svůj první gól v sezoně. Znojemský tlak sílil, ve 33. minutě Pavel Mojžíš z velkého úhlu zaskočil Čechmánka a hosté byli znovu na dostřel. Těsné vedení však Třinečtí dokázali do přestávky uhájit.

Hned v úvodu třetí části přibrzdilo snahu Orlů o vyrovnání vyloučení Švrčka, dvěma výbornými zásahy se proti šancím Polanského a Martynka zaskvěl Jiří Trvaj. Zasloužené vyrovnání tak přišlo až deset minut před koncem, kdy Dopita vyhrál buly v útočném pásmu pro Radima Bičánka, a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Bodový zisk však Orlům nakonec souzen nebyl, pět minut před koncem usedli na trestnou lavici v krátkém sledu za sebou Demel s Chvátalem a dvojnásobnou přesilovku Třinec zužitkoval, na konci kombinační akce stál Jiří Polanský. Hned vzápětí obdržel další trest Bičánek a situace se opakovala, další branku v početní převaze zaznamenal ránou od modré čáry Lubomír Vosátko.

Orli tak podobně jako v minulém zápase na Slavii přišli o body ve dvojnásobném oslabení a jejich ztráta na posledním místě tabulky narostla už na šest bodů. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Jan Peterek a Pavel Selingr.

Jiří Juřík (Třinec): Za stavu 3:0 mělo být utkání rozhodnuté. Nemůžeme být spokojeni s herním projevem, protože takový náskok jsme měli udržet. Můžeme být ale spokojeni s přesilovkami, které dneska rozhodly zápas. Ze hry musel bohužel odstoupit kvůli zdravotním problémům další bek Nikolov, snad ale brzy po viróze naskočí Sekeráš.

Václav Baďouček (Znojmo): Musíme mužstvo pochválit, že se ještě za stavu 0:3 dokázalo vzchopit a srovnat krok. Ve hře pět na pět jsme byli od druhé třetiny lepší. Když ale musíte utkání dohrávat ve třech, těžko se dá pomýšlet na úspěch. Hráčům to ale vytýkat nebudeme.