Kladno
1/3
2/3

Orli smetli extraligové Kladno sedmi góly

<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté zaznemanali dosud nejvyšší výhru v přípravě na novou sezónu. Extraligové Kladno pokořili sedmi góly, poté co na ledě ve třetí třetině dominovali. Hosté byli čtyřicet minut vyrovnaným soupeřem, své šance ale nevyužili. V domácích barvách se naopak prosadilo sedm různých hráčů včetně kompletního druhého útoku Havlík - Bartoš - Podešva.

Téměř 1700 diváků ve znojemské aréně si užívalo ofenzivní hokej z obou stran od prvních střídání. Skóre otevřel už po čtyřech minutách a velké chybě v kladenské rozehrávce Martin Podešva, který z mezikruží zavěsil pod břevno. Bývalý Sparťan Petr Tenkrát po krásné kombinaci záhy vyrovnal, ale to bylo naposledy, kdy Kladno dokázalo překonat skvěle chytajícího Jakuba Čecha ve znojemské brance.

Zdeněk Blatný ještě v první třetině dorážkou vrátil vedení domácím, hrál se ale vyrovnaný hokej a nic nenaznačovalo, že se ve třetí třetině spustí gólový brankostroj Orlů. Ve druhé části se hosté nechali několikrát v krátkém sledu vyloučit, což nakonec nejvíce odnesl kladenský kapitán Pavel Patera, který za protesty vyfasoval osobní trest do konce utkání. I tak ale hosté ve druhé třetině spálili mnoho stoprocentních šancí: Tenkrát, Patera, Doudera i Stach byli pokaždé sami před Čechem, na znojemského gólmana ale nenašli recept.

Adam Havlík ztrestal nedisciplinovanost Rytířů třetím gólem ve dvojnásobné přesilovce, Jan Šeda navázal po přestávce gólem z bezprostřední blízkosti, Ondřej Fiala třicet vteřin poté tečoval nahození od modré mimo dosah brankáře Chábery a skóre najednou vystoupalo do stavu 5:1. Odevzdaným hostům ještě více naložil deset minut před koncem svou trefou David Bartoš a tři minuty před koncem proměnil Beránkův křížný pas v sedmou trefu Aleš Sova.

Milan Navrátil (Znojmo): Začátek byl z naší strany takový ustrašený, ale od poloviny druhé třetiny jsme začali více bruslit, což se hned projevilo na naší hře. Měli jsme i trochu štěstí a podržel nás gólman. Sice jsme vyhráli 7:1, ale vůbec bych to nepředceňoval. Kladno bylo těžký soupeř.

Do konce týdne už musíme rozseknout, jak to bude s gólmany. Peter Pucher dnes nehrál, protože má problémy se zády a Filip Krejčiřík s kolenem.

Zdeněk Vojta (Kladno): Kromě první třetiny jsme v tomto zápase absolutně propadli. Podali jsme nedisciplinovaný výkon a dělali osobní chyby.