5:2
1/3
2/3

Report ze zápasu VSE vs. ZNO (5:2)

Hlavní rozhodčí Rejthar rozdal jen v první třetině zápasu 26 trestných minut a neustále kouskovaná hra neumožňovala ani jednomu z mužstev dostatečný prostor pro rozehrání. Úroveň hry tím značně trpěla, Vsetín nejprve promarnil čtyřminutovou přesilovku za faul na kapitána Vlacha, který po zásahu holí přišel o dva zuby. V početních výhodách však domácí výběr nebyl schopen si vytvořit dostatečnou převahu a první vážnější šanci si před brankářem Svobodou vypracoval útočník Demel paradoxně až ve chvíli, kdy byli vsetínští ve čtyřech. V téže přesilové hře Znojma byl ale vykázán Vašut, a i deset vteřin dvojnásobné převahy stačilo na to, aby Uram umístil puk pod víko Bieglovy branky. Domácí ovšem odpověděli poměrně rychle, v 17.minutě dorážel Burgerovu střelu za Svobodova záda Veselý a o dvě minuty později z identické pozice protlačil puk do znojemské branky obránce Kuboš.

Velmi dobře a s očividnou chutí hrající druhý útok Vsetína si mohl další úspěch připsat krátce po zahájení druhé části, Burger ale před prázdnou brankou nestačil zpracovat prudkou přihrávku Veselého. Radosti z gólu se tak dočkali díky nepřesnému zásahu brankáře Biegla hosté, vysoký puk z hokejky Havíře se překulil přes Bieglovu lapačku do sítě. Kterému mužstvu vyrovnání herně prospělo, lze jen těžko odhadovat. Hra obou týmů totiž upadla do hlubokého průměru a až několik náznaků šancí se na ledě nedělo krom dalších vyloučení nic hokejově zajímavého. Jedna pěkná kombinační akce Vlachova útoku nehezkou třetinu nezachránila.

Obrat k lepšímu nastal až v závěrečné dvacetiminutovce. Vsetínští začali postupně soupeře přebruslovat a vytvářet si nebezpečné šance. Dělovky Vlacha a Vašuta stačil ještě Svoboda zlikvidovat, na teč Jiřího Burgera už ale neměl nárok. Na okamžik ožili i hosté a Radovan Biegl si vzápětí napravil reputaci skvělým zásahem proti dotěrnému Pucherovi, po nájezdu a střele Kumstáta jej před kapitulací zachránila tyč. Vsetín na tato varování odpověděl nejlepším možným způsobem, a to další gólovou akcí. V nájezdu dvou na jednoho si Kucharczyk mazácky počkal na vhodný okamžik pro přihrávku a premiérovou brankou v nejvyšší soutěži se do střelecké listiny zapsal Petr Vampola. Domácí mužstvo ovládlo kluziště a Orlům očividně docházely jak fyzické, tak psychické síly. 54.minuta a gól Veselého už jen kosmeticky vylepšil letošní premiérové vítězství vsetínských hokejistů.

Milan Kastner (Znojmo): "Po třetí porážce v řadě se mi dnes hovoří jen velmi těžko. Ukázalo se, že na vítězství nestačí hrát soustředěně a disciplinovaně jen jednu třetinu, a proto jsme také zaslouženě prohráli."

Zdislav Tabara: (Vsetín): "Našemu mužstvu trvalo dvě třetiny, než se dokázalo střelecky prosadit. Dlouho jsme se hledali, špatně bruslili a nedařila se nám kombinace. Znojmo bylo u všeho dříve, až ve třetí části se naše hra zjednodušila a začaly padat branky. Od stavu 4:2 se už hosté tlačili do útoku, vzadu měli mezery, což nám nabídlo další šance a jednu z nich jsme také využili."