Tipsport Extraliga - pá 30. 9. 2005
Sparta

Bez trenéra se všemi oporami - foto 9. kolo ZNO-SPA

Z n o j m o - Znojemská Hostan aréna opět zažila pěkné utkání, okořeněné vítězstvím. Orlům se daří i přes svízelnou situací se zdravotním stavem týmu, který tentokrát zasáhl také trenéra Miloslava Hořavu. Chybí hráči, chybí trenér... Jakoby takový galimatiáš měl svůj řád, chyby z toho nevznikají a Orli stále vítězí. <p><b><a href="/fotogalerie_zno.asp?zobraz=kategorie&kategorie=53&zobraztyp=1">FOTOGALERIE ZE ZÁPASU</A></B>
Už po 11 sekundách hry prohrávali Znojemští orli gólem Kratěny, který překvapil Trvaje střelou z kruhu mezi betony. Ovšem domácí bojovníci se soupeře nezalekli a vehementně se snažili o vyrovnání. Svého dosáhli v 7. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil před Břízou novic v orlím dresu Kraus. Do konce třetiny už sice diváci branku neviděli, ale hrál se pohledný a rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Ty největší zaznamenali na straně Znojma Plášek, Chlubna, Mikulík i velmi aktivní Haman, z hostujícího týmu si na Trvaje nepřišel Ton, jemuž brankář reflexivně vykopl střelu zblízka špičkou betonu. Třetinu dohrávala Sparta v oslabení, když její hráč podruhé v utkání fauloval loktem.

Přesilovku přesahující do druhého dějství Orli nevyužili, ale brzy po návratu Stehlíka zvedali ruce nad hlavu při gólu Urama. Tomu přihrál od Břízy odražený puk zadovkou Pucher a vlasatý útočník se u levé tyče nemýlil. Sparta se rovněž pokoušela o rychlou odpověď, Trvaje několikrát v průběhu třetiny prověřili Ton a Kratěna. Více ze hry ale měli domácí, kteří častěji stříleli na Břízu a ten se musel opravdu ohánět. Ve sparťanské obraně totiž několikrát hořelo, především když si na výlet vyjeli Uram s Mikulíkem. První jmenovaný byl následně spolu s Černoškem vyloučen za potyčku, vzápětí hostující Netík zranil u hrazení Chlubnu a šel také pykat. Orli ale ani proti třem Pražanům neuspěli. Naopak se museli později bránit při vyloučení Mikulíka. Pět minut před sirénou seděl na trestné Chabada a Znojmo si znovu vytvořilo tlak, ale Čakajík, Uram ani Dopita zblízka nedokázali svou snahu přetavit v gól.

Na začátku poslední dvacetiminutovky však Znojemským stačilo jen 20 vteřin, aby vsítili třetí branku, která znamenala konečnou úpravu skóre. Zasloužil se o ni Mikulík, který Břízou odražený puk poslal za brankářova záda. Dvakrát v této třetině pykal Orel Uram, ale ani to nepomohlo Spartě k pokusu o zvrat, i když její hráči chvílemi roztáčeli před Trvajem kolotoč. Také branka hostí byla v permanenci, zejména při vyloučení Hanzlíka. I když se Sparťané snažili deset minut před koncem s výsledkem ještě něco udělat, stěží zakládali kombinaci a puk jim odskakoval od holí. Malou naději vykřesal obránce Stehlík, který prokličkoval celým hřištěm, ale jeho střela šla mimo. Na pozorném znojemském brankáři si vylámali zuby i Marek s Kratěnou. V samotném závěru ještě mohl zvýšit Uram, který ujel sparťanské obraně, ale proti Břízovi podruhé v zápase neuspěl. Sparta už čtyři kola nevyhrála, Znojmo prodloužilo vítěznou sérii na pět zápasů.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Znojmo): Dostali jsme se před zápasem do složité situace, neboť máme hodně nemocných hráčů. Můj kolega Miloš Hořava dnes nemohl být na střídačce, protože je nemocen a s virózou nesmí mezi hráče. Bere antibiotika, která zaberou až za tři čtyři dny. Doufám, že už na Kladně, kde je vlastně doma, bude na střídačce. Utkání se nám povedlo jak po taktické, tak i po bojovné stránce. Po rychlé první brance, kterou jsme dostali už v jedenácté sekundě, bylo zbytečné brát si oddechový čas. Spíše si myslím, že nás tento gól nastartoval k ještě lepšímu výkonu.

Jaromír Šindel (Sparta): Podařil se nám vstup do utkání, branka byla blesková. Velký rozdíl mezi námi a soupeřem byl v přesilových hrách. V nich nás dostali domácí hokejisté pod tlak. My jsme naopak přesilovky nedokázali využít. Zde bych viděl hlavní důvod, proč domácí nakonec vyhráli.