Pardubice
1/3
2/3

Osm branek Pardubicím. Zázrak?

Veškerá střelecká smůla, jež pronásledovala Orly v posledních zápasech, jako by se přeměnila v gólovou explozi, která měla za následek osm branek v síti druhého nejlepšího týmu soutěže. Jak řekl po zápase trenér Pazourek, těžko někoho chválit, všichni hráli výborně. Orli dnes svým historicky nejlepším výsledkem v extralize dokázali, že dravec v nich stále žije.
Zatímco v posledních sedmi zápasech vstřelili Orli jen jedenáct branek, proti Pardubicím se jim podařilo skórovat hned osmkrát a minimálně stejný počet brankových příležitostí zůstal nevyužit. Hvězdami zápasu, ve kterém celý tým podal výborný výkon, byli autoři dvou branek Vorel a Haman, kterým zdatně sekundovali Uram se Soudkem, kteří si také připsali tři kanadské body.

Reprezentační brankář Adam Svoboda doposud odchytal všechny zápasy svého týmu v probíhajícím ročníku, ale už na začátku druhé třetiny se odporoučel na střídačku, aby přenechal místo mladšímu kolegovi Barkovi. Čtyři branky na něj byly přece jen moc. Aby to nebylo Martinu Barkovi líto, nastříleli mu Orli také čtyři góly. Domácí brankář Oldřich Svoboda inkasoval pouze na začátku třetí části, kdy jej v přesilovce překonal obránce Mudroch.

Rozhodujcí momenty zápasu se odehrály na začátku druhé třetiny. Na trestné lavici seděli hostující Mikeska s Janeckým a Orlům se podařilo v rychlém sledu proměnit obě přesilovky. Nejdříve se trefil po Soudkově střele od modré čáry Haman a za minutu vyhnal A. Svobodu z branky Plášek. Když potom v polovině zápasu přidal Radek Haman svůj druhý gól, chtěl hostující trenér Paleček hodit na led ručník na znamení totální rezignace.

Orli však pokračovali v exhibici, kterou započali svými brankami v první třetině Plch a Vorel. Mnoho šanci zůstalo navíc nevyužito, domácí kotel hnal Orly v euforii do útoku a ti se mu náležitě odměňovali. Sporadickým pardubickým pokusům o kontr chyběla přesnost a později už i myšlenka.

Po gólu Mudrocha, kterým Pardubice snížily na 1:5, tempo hry mírně opadlo, ale po chvíli rozveselil domácí příznivce Uram pošesté. V samotném závěru zápasu hráli ještě Orli přesilovku 4 na 3 a Havíř a po něm Vorel uzavřeli gólový účet. Plná polovina znojemských branek padla v tomto zápase v přesilovce. Orli tak svým fanouškům, ale hlavně sami sobě dokázali, že pokud budou hrát naplno, mají šanci přehrát i nejlepší týmy extraligy.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Náš výkon byl po všech stránkách velice dobrý. Hráli jsme velmi dobře v obraně, brankář nás podržel a dnes se k tomu přidali i útočníci. Těžko někoho vyzvedávat, všichni podali výborný výkon a zaslouženě jsme vyhráli. Důležitý byl hlavně úvod druhé třetiny, kdy jsme vstřelili dva góly."

Josef Paleček (Pardubice): "Těžko se dá k našemu výkonu něco dodat. Kdyby šlo v hokeji vhodit na led ručník a vzdát zápas, tak bychom prohráli jen 0:5 a nikoliv 1:8. Soupeř nás dostal pod tlak a byl po všech stránkách lepší. Adam Svoboda odešel sám, nechytal ale špatně a zlikvidoval několik brankových příležitostí. Ostatní hráči mu však vůbec nepomohli."