Pardubice nad orlí síly

21.2.2003 | Michal Berg

P a r d u b i c e - Ani výborný výkon v úvodní části nezajistil Orlům kýžené body z ledu lídra tabulky. Čtyřgólová smršť domácích ve druhé části zvrátila průběh zápasu a přestože Orli bojovali, nezískali ani z posledního letošního vzájemného duleu s Pardubicemi bod. Dvě branky vstřelil Marek Uram, jednou se trefili Erat a Mikulík.

48.kolo, pátek 21. 2. 2003, 17:30, ČEZ Aréna Pardubice
Pardubice
Branky a nahrávky: 8. Blažek (Kudrna, Lubina), 26. Lubina (Blažek), 31. Lubina (Blažek), 34. T. Divíšek (D. Pospíšil, Zábranský), 38. T. Divíšek (Zábranský, D. Pospíšil), 44. Lubina (Blažek, Zábranský) - 4. Uram (Benák, Vorel), 12. Erat (Soudek), 52. Uram (Haman, Toman), 56. Mikulík (Petr Kumstát). Rozhodčí: Husička, Venglář - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:6. Využití: 4:1. Diváci: 7194. Třetiny: 1:2, 4:0, 1:2
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: A. Svoboda - Pácal, Mudroch, Zábranský, Čáslava, A. Novotný, Duben - Jaroslav Kudrna, Blažek, Lubina - P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil - Kropáč, Tvrdík, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha.
ORLI ZNOJMO: Kameš (41. Altrichter) - Benák, Havíř, Snopek, Toman, Soudek, Křetínský - Pucher, Haman, Uram - Melenovský, Vorel, Milan Procházka - Erat, Barus, Plášek - navíc od 41. Petr Kumstát, Sklenář, Mikulík.

Orli, vědomi si nutnosti na východě Čech zvítězit, začali lépe než domácí a v první třetině byli lepším týmem. Hodně jim pomohla vedoucí branka ze 4. minuty, kdy Svobodu střelou mezi betony překonal úplně nehlídaný Uram. Domácí vyrovnali díky dělovce Blažka v 8. minutě, ale k obratu v jejich prospěch to nevedlo. Hráli totiž bez důrazu a zejména v obraně jim to skřípalo. Ve 12. minutě toho proto hosté znovu využili, když se trefil Erat. Důraznější hra Znojma dělala domácím i nadále hodně problémů, zejména v obraně. Na druhé straně se navíc trápili pardubičtí útočníci, kteří brankáře Kameše v úvodní třetině příliš neprověřili.

Do druhé části vstoupili domácí s větším důrazem a bojovností a dokázali obrátit skóre ve svůj prospěch. Zásluhu na tom měli především Lubina, který navázal na střeleckou produkci v minulém utkání s Vítkovicemi, a Tomáš Divíšek, jenž se mimo jiné předvedl pěknou trefou po vybruslení z rohu kluziště. Domácí v této fázi zcela ovládli hru, rázem jich bylo plné hřiště a zatlačili soupeře do defenzívy. Navíc se jim tentokrát skvěle dařily přesilové hry. Stačilo tak 12 minut hry v této třetině, aby domácí nastříleli Znojmu čtyři branky a před závěrečnou částí si vytvořili rozhodující náskok.

V posledním dějství dali hosté šanci čtvrtému útoku a brankáři Altrichterovi. Ten ale po necelých čtyřech minutách kapituloval po třetí gólové střele Lubiny, který tak završil hattrick. V další fázi domácí ukolébaní výrazným náskokem povolili a soupeř toho využil ke korekci skóre. Za stavu 6:4 si proto ještě domácí trenér Říha vzal oddechový čas, své svěřence uklidnil, a ti pak Znojmu už další dramatizaci zápasu nepovolili. A to ani v závěrečné pětačtyřicetisekundové power play.

Miloš Říha (Pardubice): "Začali jsme vlažně a vlažně jsme také skončili. Ve druhé třetině to ale byl z naší strany vynikající hokej. Dobře jsme bruslili a perfektně stříleli."

Miloslav Hořava (Znojmo): "My jsme hráli dobrý hokej jen v první třetině. Je škoda, že hráči neudrželi herní disciplínu také ve druhé části utkání."