Pardubice si vedení pohlídaly

17.11.2002 | Michal Berg

P a r d u b i c e - Ani nápor v závěrečných minutách nepřinesl Orlům v pardubické aréně body. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, za Znojmo snižoval v poslední třetině Karel Soudek.

22.kolo, sobota 16. 11. 2002, 17:00, ČEZ Aréna Pardubice
Pardubice
6. Koukal (Průcha, Kolář), 38. Rolínek (Mudroch) - 48. Soudek (Pucher). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šatava. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 5112.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: A. Svoboda - Čáslava, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Novotný, Duben, Janecký - P. Sýkora, T. Divíšek, Pospíšil - Rolínek, Blažek, Lubina - Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha.
ORLI ZNOJMO: Kameš - Soudek, Havíř, Snopek, Toman, Benák, Pavel Kumstát - Pucher, Haman, Uram - Plch, Erat, M. Procházka - Cisár, Barus, Plášek

Utkání předcházela slavnostní chvíle, při které byl pod strop pardubické Arény zavěšen dres s číslem deset, který patřil místní legendě Jiřímu Šejbovi.

Rychlé utkání otevřel nápor Pardubic, který vyvrcholil brankou mladého Koukala v 6. minutě. Znojmo se snažilo rychle odpovědět, ale domácí gólman dokazoval, že v národním týmu nechytá náhodou. Vytáhl se především proti šanci Petera Puchera v 15. minutě.

Zvýšit svůj náskok mohly Pardubice v několika přesilových hrách, ale Znojmo se dokázalo ubránit, navíc brankář Kameš mezi tyčemi čaroval. Vyrovnat mohl Plášek, Svoboda však byl také na místě. Další branky se tak diváci dočkali až v 38. minutě, kdy Rolínek tečoval Mudrochovu střelu za Kameše.

Znojmo dostal zpět do hry Karel Soudek, když v poslední části propálil Svobodu v přesilovce. Orli se vrhli do závěrečného náporu a byli blízko vyrovnání, ale nakonec se jim nepodařilo skórovat ani v dlouhé hře bez brankáře. Zajímavé utkání tak skončilo vítězstvím domácích, kteří zvýšili svůj náskok v čele tabulky už na 17 bodů.

Jiří Seidl (Pardubice): "Znojmo nás nepustilo do tlaku v útočné třetině, a tak se líp hrálo ve středním pásmu. To se odrazilo i v minimálním gólovém účtu."

Milan Skrbek (Znojmo): "Sehráli jsme dobré utkání, neproměňování šancí nás ale připravilo alespoň o bod."