2:0, 1:1, 0:0
1/3
2/3

Plzeň si zvedla sebevědomí a Orli se vrací bez bodu

P l z e ň - Zajímavý hokej předvedly oba týmy na západě Čech. Domácí, kterým chybělo několik hráčů základní sestavy, podali zatím nejlepší výkon sezóny a zejména dobrou obranou eliminovali útočné výpady Znojma. Branky Plzně dávali Andašovský, Pospíšil a Sedlák, za Znojmo snižoval po krásném pasu Pardavého v oslabení Václav Benák. Šanci napravit porážku budou mít Orli v neděli, kdy doma hostí nováčka z Kladna.
Utkání začalo oboustranně opatrně. Po necelých třech minutách hry si první obranný zákrok za svůj mateřský tým po čtyřech letech připsal Robert Jindřich, když zametl puk do bezpečí před dotírajícím Pavlem Mojžíšem. S šancemi se v úvodu mače pytel zrovna neroztrhl, a tak první ostrá střela z hole dalšího navrátilce, tentokrát z marodky, Andrašovského vyděsila hostujícího Slávika. Pak se dostal do šance Pardavý, na druhé straně Švík a hra začala dostávat spád.
Znojemský první útok zamkl v obranném pásmu Plzně její třetí formaci. Po vystřídání však zaúřadovala první lajna domácích. Josef Straka se typicky proháčkovával útočným pásmem Znojma a zastaven byl až zákrokem na hranici pravidel. Osiřelého puku se ujal Dušan Andrašovský, vypálil jedovku, kterou Slávik s potížemi vyrazil jen k mezi kruhy číhajícímu Davidu Pospíšilovi. Jeho dělo zastavila až síť znojemské branky.1:0. A domácí byli na koni! Důras ve dvanácté minutě vybojoval za brankou Znojma puk, poslal jej osamělému Cartellimu na modrou a jeho bombu vyrazil Slávik jen se štěstím.
Nebezpeční byli i hosté. Z nedorozumění obránců Dobroně s Hanzlíkem těžil hostující Rataj, jehož střelu taktak vykopl Barta pravým betonem. Na začátku třinácté minuty šel ven na dvě minuty Matějovský, ale hosté se do vyložené šance nedostali. Naopak v polovině sedmnácté minuty zdánlivě ztracený puk dosprintoval Straka a poslal jej do brejku Pospíšilovi. Jeho bekend vyražený Slávikem do sítě vrátil Andrašovský. 2:0 V závěru třetiny se ještě Robert Slávik zapotil při ponechané výhodě domácím a při následné přesilovce. Jelikož ani Jindřichova střela, ani Dobroňova nabídka na teč za zády hostujícího gólmana neskončila, šlo se do kabin za stavu 2:0.

. Plzeňští zahájili druhou třetinu minelou v obraně, ale nepotrestanou. Vzápětí sevřel hostující obranu útok vedený Alešem Krátoškou,.
Nejvíce dnes ale zářil první plzeňský útok. Josef Straka si chvíli v útočném pásmu dělal co chtěl, pak vystřelil a jeho ránu vyrazil Slávik opět jen s velkým štěstím.
Na druhé straně vychytal Barta Soudka, stálým nebezpečím pro něj byl agilní Rataj. Znojmo ve druhé části zvýšilo iniciativu a minimálně hru vyrovnalo, místy však Orli získávali převahu. Na konci páté minuty byl vyloučen za zdržování hry Slávik. Puk však plzeňským obráncům na modré unikl. Dva hráči domácích se pokusili zastavit unikajícího Pláška, ten neváhal a namazal do jízdy osamělému Benákovi. Jeho nápřah naznačoval, že se může měnit skóre. Puk uviděl Libor Barta až v síti. 1:2.
Přesilovku domácí dohráli rozpačitě a z pod deky je dostala až v osmé minutě power-line Dvořák, Švík, Matějovský.
Hra se opět srovnala a oba týmy se vzájemně snažili nepustit se do výraznějších akcí. Nevinně vypadalo vysunutí Důrase v patnácté minutě Hanzlíkem, ale plzeňský rychlonožka přespurtoval hostujícího obránce, přenechal Sedlákovi a ten mazácky zakončil polovysokým bekendem kolem znojemského brankáře. 3:1.
Na konci třetiny ještě zahrozili Švík s Dvořákem. Jejich už několikáté čertovo kolo kolem branky hostí si říkalo o gól. Mezi plzeňskými obránci pak proletěl ještě Barus, který naštěstí přestřelil. Třetinu zakončila rána z hole Andrašovského.

Hned v úvodu posledního dějství jeli dva na jednoho Pucher s Barusem proti Vobořilovi. Obětavý zákrok domácího obránce překazil finální přihrávku, i tak se však hosté nadechli k náporu. Plášek v páté minutě kroužil obranným pásmem domácích jako po svém soukromém kluzišti. Hlavu v těchto chvílích zvedala jen formace Josefa Straky. V polovině třetiny posunul Straka na Pospíšila a expardubický štírek ve vyložené šanci trefil jen tyč. Po nastalém závaru vyplaval puk k modré čáře. Na ní číhající Dobrovolný napřáhl až ke stropu a jeho bomba do stejné tyčky znojemskou branku skoro převrátila.
O pět minut později opět Dobrovolný vysunul Straku do nájezdu dva na jednoho. Domácí centr místo nahrávky Andrašovskému volil střelu, Slávik byl však na místě. O gól si říkala i bomba obránce Cartelliho. O několik okamžiků později zažehnal hrozící nebezpečí nájezdu dvou útočníků Znojma na samotného brankáře odvážným vyjetím a rozehrávkou puku do středního pásma Libor Barta. Až do konce zápasu se hrál svižný hokej, hosté bojovali do posledních chvil, ale k power play se nedostali. Dvakrát se ještě do nadějné šance prosadil Rataj, Barusovu střelu vytěsnil domácí gólman ramenem a pak už jen zahoukala siréna. Tři body zůstaly v Plzni.

Rostislav Čada (Plzeň): "Pomohlo nám zařazení Jindřicha a návrat Andrašovského. Mužstvo se tím zvedlo hlavně po psychické stránce. Příkladně jsme bojovali a důrazem jsme získali i vedení. Ve druhé třetině jsme polevili, hosté nás přehrávali, ale v závěru zápasu už jsme zase byli lepší a mohli jsme zvítězit i větším rozdílem."

Milan Skrbek (Znojmo): "Začali jsme velice vlažně, sice jsme měli většinou hru pod kontrolou, ale Plzeň dokázala proměňovat své šance. My jsme naopak své příležitosti ve druhé třetině nevyužili."