Třinec
1/3
2/3

Fotografie z utkání proti Třinci

Z n o j m o - Divácky velmi atraktivní hokej hrály týmy Znojma a Třince. Šance byly na obou stranách a útočníci hrozili především z brejků, čímž zvedali adrenalin v ochozech. Útočně laděné utkání lépe zvládlo Znojmo a právem se může pyšnit ziskem tří bodů. <p> <b><a href="/fotogalerie_zno.asp?zobraz=kategorie&kategorie=52&zobraztyp=1">FOTOGALERIE ZE ZÁPASU</a></b>
Úvod první třetiny patřil Orlům, kteří ve 3. minutě korunovali své enormní nasazení gólem. Slovenský střelec Uram, jenž při absenci kapitána Puchera převzal jeho “C“, si počkal, až se brankář Vojtek položí na zem, a nekompromisně mu poslal puk za záda. Po chvíli musel Trvaj uklidňovat hru při pokusu Tesaříka, ale další příležitosti měli i Orli. Přečíslení nevyužili Plášek s Berounem, Uram pak ani nadvakrát z dobré pozice nepřekonal gólmana Ocelářů. Vojtek postupně odolal i střelám Ludvíka, Ondřeje a Chlubny, na druhé straně musel Trvaj řešit únik Petrakova. Obrovskou šanci promarnil obránce Čakajík, který po zpětné přihrávce Urama obelstil třineckou obranu, ale ztroskotal na připraveném Vojtkovi. Při vyloučení Bičánka přišly důležité chvíle hostí, kteří v 19. minutě srovnali Polanským. Těsně před přestávkou se ještě do samostatného nájezdu dostal Tomas, kterého jen s vypětím sil ubránil právě Bičánek.

Orlům branka do šatny nijak nenarušila jejich taktiku. Po opatrném začátku druhého dějství začali opět řádit a Vojtkovi důrazně zatápěli. Jejich snaha vyústila ve 26. minutě v branku, o kterou se postaral premiérově v orlím dresu Jareš po dobrém forčekingu jeho spoluhráčů. Na straně Ocelářů byli aktivní zejména Petrakov a Vítek, před brankářem hostí však v polovině utkání pohříchu neuspěli Plášek se Selingrem, kteří ho nedokázali přehodit. Znojmo se prosadilo až ve 32. minutě, kdy Ondřej prudkou dělovkou téměř od modré čáry překvapil Vojtka. Vedení dostalo Orly na koně, ale jejich panování na ledě trochu zbrzdila vyloučení. Toho se snažili využít Severomoravané, kteří několikrát prověřili pozornost gólmana Trvaje, ale marně. Zuby si na něm vylámal především Tesařík, Znojemští se ubránili.

I v závěrečné části bylo Znojmo pánem na ledě, útočný a pro diváky pohledný hokej pokračoval. Jedna střela střídala druhou, více se však zapotil Vojtek. Dělovku do jeho rukavice vyslal těsně před vyloučením Haška Haman. Uram s Dopitou potom zkoušeli několikrát navýšit gólový účet, v jednom případě byla kromě gólmana Ocelářů proti i branková konstrukce. Orli už zhruba od poloviny třetiny šetřili čas i síly. Dobrou příležitost měl Čakajík, ale ani on nadvakrát nevyzrál na třineckou svatyni. V 56. minutě se domácím zatajil dech, když osamocený Pletka po Pláškově chybě za brankou hostí propálil Trvaje. Oba týmy znervózněly, třinecký Petrakov se snažil několikrát vyrovnat, ale v 59. minutě napřáhl v pásmu nikým nehlídaný Ludvík a poslal Třinec domů bez bodů. Na výsledku už nic nezměnilo ani vyloučení dvou Orlů a jednoho Oceláře těsně před závěrečnou sirénou.

Miloslav Hořava (Znojmo): Měli jsme dobrý nástup do utkání a podařilo se nám vstřelit úvodní gól. Dál už byl zápas úplně vyrovnaný, s mnoha šancemi na obou stranách. Utkání rozhodli gólmani. Jirka Trvaj podal vynikající výkon a to jsou ty tři body, které zůstaly u nás doma.

Jan Neliba (Třinec): Měli jsme slabý začátek zápasu. Domácí šli do vedení, podařilo se nám srovnat a chvilku to bylo jako na houpačce, dokonce jsme měli i brejk na 2:1. Pak jsme dvěma osobníma chybama hráčů dostali Znojmo do vedení. Třetí třetinu už jsme šli hop nebo trop. Za stavu 3:2 visel vyrovnávací gól na vlásku. Neměli jsme už co ztratit, tak jsme vrhli vše do útoku a chtěli jsme ještě zkusit power play. Znojmo však z brejku pojistilo vedení. Proti nám stál vynikající Trvaj, a to je velká osobnost.