Český Telecom Extraliga - pá 16. 11. 2001
Vítkovice

Poprvé domácí výhra nad Vítkovicemi

S posilami na obou stranách se představili dva celky, které jsou aktuálně v první osmičce zaručující play-off. Vítkovice dokázaly dvakrát srovnat s domácími krok, ale na branku Urama čtyři minuty před koncem už zareagovat nedokázaly. Domácí podržel gólman Oldřich Svoboda a dvěma body David Pazourek, u obou branek hostů byl exvsetínský Burger.
Vítkovice s novou posilou Burgerem ve středu první útočné řady se do soupeře pustily bez respektu. Nátlakovou útočnou hrou nepustili domácí tým z jeho obranné třetiny - už ve druhé minutě trefil obránce Galvas tyčku a sérii dalších nebezpečných střel zlikvidoval brankář Oldřich Svoboda. Ze sevření se Znojemští Orli dostali až v 5.minutě a hned z prvního protiútoku skóroval po Barusově přihrávce David Pazourek. Po této ledové sprše poněkud vyprchala vítkovická iniciativa, hra se vyrovnala a na obou stranách hráli hlavní role brankáři - domácí Oldřich Svoboda a vítkovický Jiří Trvaj.
Hned v úvodu druhé třetiny se ale podařilo Vítkovicím svého soupeře zaskočit, když po 43 sekundách hry Burger našel volného Moravce, který se dostal před Soudka s Havířem a vyrovnal. Po vyrovnávací brance dostala hra spád. V dresu Znojemských Orlů se poprvé představili i noví hráči Václav Král s Foltou, kteří nastoupili ve čtvrté útočné řadě společně s uzdraveným Mařákem, proti důrazně hrající vítkovické obraně se ale tato řada příliš neprosadila.
V úvodu závěrečné třetiny po Hešově střele od modré čáry proklouzl kotouč mezi chrániči brankáře Trvaje těsně za brankovou čáru, z jednobrankového náskoku se ale Znojmo radovalo pouze tři minuty. Po akci Selingra s Burgrem vyrovnal z bezprostřední blízkosti Tomášek. Akce byla tak rychlá, že zaskočila i rozhodčí, kteří si raději nechali branku potvrdit na videozáznamu. Znojemské Orly inkasovaná branka nezlomila, měli více fyzických sil a pokračovali v útočné hře. Odměnou byla vítězná branka, kterou vstřelil čtyři minuty před koncem po Hamanově přihrávce slovenský útočník Uram. Cestu k plnému bodovému zisku si ale ještě Znojemští Orli museli protrpět, neboť 77 sekund před koncem hrálo bez vyloučeného Baruse, vítkovické hře bez brankáře ale odolalo.

Ohlasy trenérů

Milan Kastner (Znojemští Orli): "V úvodu byla na našem výkonu znát herní pauza, naopak Vítkovice byly po pohárovém zápase rozehrané. V první třetině jsme se dostali pod tlak, ale měli jsme štěstí, že jsme hned z první větší příležitosti dali branku. V rozhodujících chvílích nás podržel brankář Oldřich Svoboda."
Alois Hadamczik (Vítkovice):" Začali jsme velice dobře, s utkáním jsem spokojen, pouze jsme dali málo gólů a utekl nám závěr, kdy jsme se dostali pod tlak. Prohráli jsme i proto, že Moravec nedokázal svou šanci v samotném závěru proměnit. Burger potvrdil dvěma nahrávkami, že je velmi kvalitní hokejista."