1:3
1/3
2/3

Předvánoční výhra

Televizní výhra 3:1 uzavřela předvánoční vystoupení Orlů v extralize. V průměrném zápase nebyl poslední tým tabulky horší, ale prohrál hlavně díky neproměňování šancí. Rozhodující třetí branku Orlů vstřelil minutu před koncem <b>Karel Plášek</b>.
Televizní zápas nepřinesl příliš pohlednou podívanou. V první třetině sice hráli Orli několik přesilovek, ale nenaložili s nimi nijak plodně a nebýt šance Pláška, kterému dobrou pozici překazil Kříž, a střely Soudka, neměl by domácí brankář příliš práce. Z domácí strany stojí za připomenutí snad jen šance Klimta před odchodem do šaten.

Oživení do domácích řad přinesl po přestávce útočník Kameš, který se pokusil naskočit do hry poprvé v této sezóně, ale až na přihrávku do šance Skuhravému se mu nedařilo. Znojmo se dostalo do vedení po minele brankáře Orcta, který špatně vyjel proti Václavu Královi, pro kterého nebyl problém počkat na Marka Vorla, na něhož zívala prázdná branka. Dvoubrankové vedení Olrů se zrodilo v 37. minutě, Pucherovu střelu tečoval před Orctem lehce Haman.

Ve třetí části měli domácí místy velkou převahu, ale své šance nedokázali využít. Skórovat se jim podařilo až v polovině třetí třetiny, kdy Svoboda usměrnil Skrbkovu střelu za záda svého jmenovce v brance Znojma bruslí. Sudí se však po poradě s videorozhodčím rozhodli branku uznat. Namísto závěrečné snahy Kladna o vyrovnání však přišel třetí gól Znojma, o který se postaral opět po Orctově zaváhání Plášek.

Milan Kastner (Znojmo): Bylo to díky postavení obou týmů v tabulce velice bojovné utkání, během kterého zůstalo dost šancí nevyužitých. Byli jsme dnes o kousek lepší a proto jsme vyhráli.

Jaromír Šindler (Kladno): Představovali jsme si, že i když nás trápí zranění, pokusíme se získat tři body, ale naše plány ztroskotaly na čtyřech vyloučeních během první třetiny. Šance si vytvoříme, ale nedáme gól ani do prázdné brány. Sestavu jsme dnes slepili jak se dalo, v závěru jsme hráli jen na osm útočníků. Kameš sám chtěl klukům pomoci, ale po té dlouhé době vydržel jen čtyři střídání.