Skalica
1/3
2/3

První domácí prohra se nakonec nekonala

Z n o j m o - Do utkání proti Skalici nastoupili Orli s juniorským brankářem Adamcem, který však nenesl vinu na tom, že Znojmo po druhé třetině prohrávalo už 1:4. Zlepšeným výkonem v poslední části hry nakonec vybojovalo remízu. O první a vyrovnávací branku domácích se postaral <b>Ludvík</b>, další dvě přidali <b>Snopek</b> a <b>Procházka</b>.
Důrazným tlakem vstoupili Znojemští orli do první třetiny, avšak žádný z jejich střeleckých pokusů se neujal a kombinační akce likvidoval mnohdy i se štěstím hostující gólman Kučera. Nejvíce se vyznamenával zejména při šancích Ratajovy a Barusovy řady. Na druhé straně vychytal Adamec v 8. minutě Hartmanna, o chvíli později zazvonil Pucher na tyčku soupeřovy branky. Až v závěru třetiny si Skalica vynutila tlak a znojemští obránci Havíř se Soudkem dali vyniknout mladému gólmanovi Orlů. Ten opakovaně zastavil dorážky Hartmannovi i jeho dalším spoluhráčům a i v oslabení svůj tým podržel.

Teprve ve druhé třetině se spustil brankostroj, a to na straně hostí, když ve 22. minutě zužitkoval Kollárovu přihrávku Čárský. Znojemští vzápětí dokázali odpovědět Ludvíkem, avšak v 25. minutě nachytal Adamce Višňovský střelou pod víko. O minutu později vyrazil brankář Orlů střelu pouze před sebe a dojíždějící Kocák už měl poměrně jednoduchou úlohu. Znojmo neproměňovalo šance; Barusovi nevyšel ani jeho blafák. Posléze hostům nabídlo půldruhé minuty dvojnásobné početní výhody, kterou již po necelé minutě využil Jarolín.

Přeskládání jednotlivých formací na straně Orlů vneslo do jejich hry v posledním dějství značné oživení. Hned v úvodu propálil Snopek Kučeru od modré, a Znojemští tak zužitkovali přesilovou hru. To se jim však nepodařilo o chvíli později, kdy se nechal na dvě plus dvě minuty vyloučit hostující Procházka. Následně se na domácí branku řítili osamocení Kollár s Višňovským, Adamec však zkušeně zasáhl. Znojmo toužilo po vyrovnání, o které se postarali Procházka s Ludvíkem dvěma góly v rozmezí dvou minut. V 55. minutě se znovu zaskvěl Adamec a v závěrečných minutách si poradil i se snahou Skalických vstřelit rozhodující branku.

Pavel Pazourek (Znojmo): Kluci to vzali hodně přátelsky. V první třetině jsme si sice vytvořili hodně šancí, ale nic jsme nedali. Ve druhé třetině jsme v oslabení dostali góly, nebylo tam patřičné nasazení. Tak se hokej opravdu hrát nedá. Vyzdvihl bych třetí třetinu a hlavně lajnu Ludvík-Procházka-Erat, že to strhli a dokázali otočit z jedna čtyři a s tímhletím mužstvem zremizovat. To beru jako to pozitivní. Dneska jsme dali příležitost úplně všem i stabilní lajny jsme rozházeli, takže se v podstatě dalo čekat, že ten výsledek nebude bůhvíjaký. Trochu mě mrzelo, že jsem si myslel, že někteří hráči do toho dají víc síly, víc srdíčka.