Noen Extraliga juniorů - pá 19. 2. 2010

Report ze zápasu ZNO vs. PCE (4:2)

Skoro po čtrnácti dnech čekal na znojemské juniory opět extraligový zápas. V páteční podvečer hostili na domácím ledě celek z Pardubic, jenž se nacházel o jedno místo v tabulce před nimi a oba týmy dělily pouhé tři body.

První dvacetiminutovka sice přinesla vyrovnaný hokej, ale domácím se přesto podařilo dostat do tříbrankového vedení. O první gól se postaral v sedmé minutě Matěj Síkela, jenž překonal ležícího Bernarta – 1:0. Následně několikrát prověřili pardubičtí hráči Kacetla od modré, ovšem správný recept na jeho překonání nenalezli. Do dobré šance se dostal na druhé straně Nahodil, ale jeho kličku hostující gólman vystihl. Ten však chyboval o pár okamžiků později, když Tomáš Lattner dostal přihrávku na modrou, ihned bez váhání vypálil a puk si to namířil k pravé tyči – 2:0. V patnácté minutě se dostali do úniku Lattner se Síkelou. První jmenovaný na sebe strhl pozornost bránícího hráče a přihrál před branku Síkelovi, tomu se však přesunujícího se gólmana překonat nepodařilo. O něco později hrálo Znojmo přesilovku. Jarůškova střela letěla do rohu, kde se k puku dostal Jakub Fára, zajel s ním až před branku, tam mu jedinou překážkou byl Bernart, ale i na jeho překonání fintu našel – 3:0. To již donutilo hostujícího trenéra si vzít oddechový čas a vyměnit gólmany. I přes následující snažení se Pardubicím snížit nepodařilo.

Také druhé dějství přineslo pohledný hokej s akcemi na obou stranách. Hosté mohli hned na začátku snížit v přesilovce, ale to se jim nepovedlo, neboť v brance stál vynikající Kacetl, na kterého narazil i Stoklasa, když se procpal až před branku. Ani další oslabení Znojma gól nepřineslo. Domácím brankovištěm sice prolétlo plno puků, ale branka zůstala nepokořena. Ve třetí přesilovce Pardubic v této třetině byl nejblíže ke snížení Havlík, ovšem před brankou nestál nikdo, kdo by jeho tvrdou a nadějnou střelu od modré dorazil. Domácí si v této dvacetiminutovce nezahráli žádnou početní výhodu a většinu hráli oslabeni, i přesto si však několik klíčových momentů vytvořili, ale ani jejich střely stav nezměnily.

Začátek třetí dvacetiminutovky byl opět ve znamení přesilovek a oslabení, ale ani jeden z týmů toho moc při početní výhodě nepředvedl. Do šance jeden na jednoho se dostal Zika, ovšem pohořel na Štrofovi. Poté měli hosté další přesilovku, a ta se jim již podařila zužitkovat. Ladislav Havlík zachytil kotouč na modré a přesnou střelou k pravé tyči překonal poprvé z zápase Kacetla – 3:1. Pardubice mohly snížit dokonce na rozdíl jediného gólu, ale Moučka při přečíslení na domácího brankáře nevyzrál. Následně se dostal do samovolného úniku Petr Süsser, jenž byl v závěru faulován a hlavní sudí nařídil trestné střílení. K exekuci se postavil sám útočník, položil si pardubického gólmana a poslal puk za brankovou čáru počtvrté – 4:1. Hosté rychle odpověděli. Tentokrát se stal šťastným střelcem Filip Stoklasa, který zcela volný před brankou obdržel puk od Noska a snížil na rozdíl dvou branek – 4:2. Žádné drama se však v závěru nekonalo, neboť znojemští si výsledek pohlídali.