Kladno
1/3
2/3

Pucherův blafák zachránil vítězství

Až excelentní zakončení kapitána Petera Puchera ve 48. minutě rozhodlo o výhře Znojma nad Kladnem. Orli už přitom v průběhu zápasu vedli o dvě branky, vlastními chybami však o náskok přišli. Po výhře jsou Orli na sedmé příčce tabulky, Kladno zůstalo poslední.
Po týdnu se objevil v sestavě Orlů Miroslav Barus, který by už tentokrát měl na jihu Moravy zůstat nastálo. První třetina zápasu přinesla zejména na kladenské straně četná vyloučení, které hráčům Vagnerplastu ztěžovaly vstup do utkání. Hned první přesilovku dokázali Orli využít, kombinaci prvního útoku zakončil svým letošním pátým gólem obránce David Havíř. Znojemský bek je v tuto chvíli druhý nejlépe střílející obránce extraligy, lepší je pouze vsetínský Štrbák se šesti zásahy.

Kladno nabídlo v průběhu první třetiny Orlům další přesilovky, díky naražení Procházky Krulišem dokonce pětiminutovou, ale domácí se už v první části prosadit nedokázali.

Ve druhé třetině se hosté zklidnili a vyloučení ubylo, ale paradoxně šli Orli do dvoubrankového vedení. Po premiérové přihrávce Václava Benáka ve znojemském dresu se trefil David Pazourek. Dvoubrankové vedení však Orly nebezpečně uspokojilo a Kladenští vycítili příležitost. Okolo 35. minuty v rozmezí 96 vteřin po dvou chybách znojemské obrany skórovali Kysela a Vlček a začínalo se nanovo.

Nic než drtivý orlí tlak nepoznali kladenští hokejisté v poslední části. Několik výborných příležitostí zlikvidoval brankář Orct, ale na Pucherův excelentní blafák ze 48. minuty nestačil. Znojemskému kapitánovi na gól přihrával opět Marek Vorel, který vede znojemskou tabulku produktivity. Závěr zápasu si už Orli pohlídali, Kladno se navíc o možnost závěrečné ofenzívy připravilo samo zbytečným faulem Hájka. Ani půlminutová power play nic na výhře Orlů 3:2 nezměnila.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Začali jsme sice dobře, náskok nás ale ukolébal a potom jsme se trápili v přesilovkách. Výpadek nás stál srovnání skóre, mysleli jsme si, že už snadno dojdeme k vítězství. V závěrečné třetině jsme hru zvedli a podařilo se nám rozhodnout utkání."

Zdeněk Vojta (Kladno): "Utkání bylo vyrovnané. Bohužel jsme hráli v první třetině třináct minut v oslabení, z toho dvě minuty ve třech a v poslední třetině devět minut v oslabení, tak se vyhrát na ledě tak kvalitního soupeře, jakým je Znojmo, nedá. Přitom máme na marodce Gefferta s otřesem mozku."