MAC Budapešť
1/3
2/3

S přípravou se Znojmo loučí vítězně, Budapešť porazilo 5:3

Orli se přetahovali o výsledek s maďarským soupeřem až do závěrečné dvacetiminutovky. V té ale třikrát udeřili, na což již Budapešť nedokázala zareagovat.

Velmi svižný vstup do utkání měli na svědomí hlavně domácí hráči, kteří se od prvních vteřin usadili v útočné třetině a Bálizse zasypávali střelami. A tak nebylo překvapením, když se v páté minutě dostali Orli do přesilovky, kterou Jiří Beroun na jejím konci proměnil střelou z mezikruží nad lapačku gólmana v úvodní přesnou trefu. Publikum hnalo Orli k dalším útočným akcím, brzy přišla i druhá početní výhoda. Tentokrát však jen nebezpečně zahrozil z kruhu Yellow Horn. Gólman Znojma Halász neměl ani zdaleka tolik práce jako jeho protějšek a do kontaktu s pukem se téměř nedostal. Ani jeho spoluhráči však již nenašli potřebnou jistotu v zakončení, po úvodní dvacetiminutovce tak drželi těsné vedení.

Po návratu z kabin ale bylo velmi rychle vyrovnáno. V čase 22:34 vytěžil z minima maximum Gergö Nagy, jenž tečoval přesně před Halászem. Hra se vyrovnala nejen ve skóre, ale i v dění na ledě. Hokejisté si neodpustili ani menší strkanice, po jedné z nich absolvovali Orli nevyužitou přesilovku. Vzápětí dostali stejnou šanci i hosté, avšak naložili s ní naprosto stejně.

Gól tak přišel až v závěru třetiny a Znojmo šlo jeho zásluhou opět do vedení. Radek Číp zametl odražený puk z bezprostřední blízkosti za brankovou čáru. Radost tentokrát trvala proklatě krátkou dobu. Již o minutu později opět vyrovnal Scott Maculay přesilovkovou ránou z kruhu.

Závěrečné dějství již bylo na šance bohatší. Hned v úvodu marně dobýval maďarskou klec z bezprostřední blízkosti Číp, sólový únik neproměnil Beroun, na druhé straně se Halász zaskvěl před Nagym. Vypadalo to na další dlouhé gólové čekání, ale v 48. minutě se hosté dostali zásluhou Jareda Browna poprvé v utkání do vedení. Orli se ale rychle vzpamatovali, v přesilové hře se k odraženému puku probojoval Tomáš Plíhal a bekhendem zavěsil za bezmocného Bálizse. Bleskový obrat navíc dokonal Marek Biro, jenž si od modré čáry sjel blíže k bráně a zamířil přesně. O pár vteřin později ještě Němec napálil tyčku!

Budapešť sáhla v závěru utkání ke hře bez gólmana a to byla velká šance pro Erika Němce, který krásným obloučkem pojistil znojemské vítězství.