0:0, 0:2, 1:2
1/3
2/3

Skvělá obrana a dvougólový Yellow Horn! Znojmo zvítězilo i v Maďarsku

Znojemští hokejisté nadále vládnou tabulce EBEL. Páté vítězství ze šesti utkání zařídil na ledě Fehérváru proti svému bývalému klubu dvěma trefami Colton Yellow Horn. Jeho góly orámovali Štach a Tomas, obrana v čele s brankářem Nechvátalem přišla o čisté konto až šest vteřin před koncem.

Úvodní třetina v mnohém připomínala zápas, který se o týden dříve odehrál na znojemském ledě. Vyrovnanému hokeji v tempu se šancemi na obou stranách kralovali brankáři. První větší šanci měl v přesilovce Lattner, jehož příklep vychytal přesouvající se Hetenyi. Na druhé straně se Francisově střele postavil pozorný Nechvátal. Orli byli přeci jen o něco nebezpečnější a v 19. minutě spálili největší šanci úvodní dvacetiminutovky poté, co Šedivý po Bartošově nahrávce sám před Hetenyim nechal vyniknout maďarského gólmana.

Druhá část začala náporem domácích. V největší možnosti vychytal Nechvátal reflexivně volného Beczeho. Fehérváru nepomohla k brance ani přesilovka při vyloučení Bači a hosté postupně vyrovnali hru. Ve 30. minutě pak vstřelili také velmi důležitý první gól, když Lubomír Štach v signalizované výhodě propálil příklepem vše před sebou. Domácí reklamovali předchozí faul znojemského hráče, ale branka platila.

Rozhodčí však začali velmi často vylučovat. V 35. minutě předvedli boxerskou vložku Nemčík s Blackwaterem, znojemský obránce vyfasoval dvě minuty navíc a Maďaři hráli početní výhodu. Tu však nevyužili a pár vteřin po jejím skončení udeřilo na opačné straně, když Colton Yellow Horn švihem propálil Hetenyiho a gólově se prosadil proti svému bývalému klubu. Ani další vyloučení na straně Znojma už skóre nepohnulo a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Orly.

Pět minut po startu třetí části pak suverénně nejproduktivnější hráč EBEL Colton Yellow Horn přidal po efektní kličkované mezi betony brankáře svůj druhý zásah večera a zvýšil náskok českého týmu. Domácím to od té chvíle nešlo, nedařila se jim kombinace ani přesilovky, bez útočných tahounů Banhama a Sarauera postrádali nápad. Dvě minuty před koncem doklepl Štachovu ránu za záda gólmana Roman Tomas, už jen kosmetickou korekci pak šest vteřin před koncem zařídil tečí Vargovy střely Ryan Martinelli, jenž tak připravil Patrika Nechvátala o čisté konto.

Orli se přesto mohou radovat. Zůstávají na prvním místě tabulky, vyhráli potřetí v řadě a znovu neinkasovali víc jak jednu branku.

Jiří Režnar (Znojmo): V Maďarsku se obvykle nevyhrává, výhra je pro nás obrovsky cenná. Kluci dodrželi přesně to, co jsme si řekli, škoda jen toho posledního gólu, tam jsme měli kotouč podržet a zápas jen dohrát. Hráči se ale tlačili do zakončení a nakonec z toho vyplynulo inkasování gólu.