1:3, 0:2, 1:0
1/3
2/3

Skvělý úvod přinesl Orlům první vítězství

Tři góly v prvních jedenácti minutách rozhodly o vítězství Orlů na ledě Olimpije Lublaň. Nově složený druhý útok měl na výsledku hlavní podíl, jeho centr Peter Pucher byl u čtyř znojemských gólů.

První šanci si při premiéře na domácím ledě připsala Lublaň, jenže White zblízka hned v první minutě trefil Cikánka a pak už jen sledoval, jak na druhé straně v protiútoku předkládá Pucher skvělou přihrávku Adamu Havlíkovi, a ten trefuje odkrytou branku. Nově složený druhý útok s Havlíkem, Pucherem a Podešvou se ukázal být rozhodujícím prvkem v zápase. V osmé minutě po jeho spolupráci propálil brankáře Chioda Lubomír Štach a o tři minuty později v přesilovce procedil kotouč skrz brankářovy betony také Jan Lattner.

Domácí se z těžkého direktu v podobě tří inkasovaných branek dlouho vzpamatovávali. K návratu do zápasu jim pomohla série znojemských vyloučení v závěru první třetiny. Po jednom z nich se v 19. minutě prosadil americký útočník Hunter Bishop a snížil na 1:3 z pohledu Olimpije.

Jakékoliv naděje slovinského týmu na zvrat ale Orli rázně uťali ve druhé třetině. Nejprve ubránili zbytek oslabení, poté zásluhou Martina Podešvy odskočili znovu na rozdíl tří branek a zodpovědnou hrou kontrolovali průběh duelu. Minutu před koncem třetiny navíc Peter Pucher korunoval svůj výborný výkon a tři předchozí asistence také gólovou trefou v přesilovce.

Čtyřgólové vedení na holích Orli ve třetím dějství s přehledem kontrolovali. Deset minut před koncem mohli v minutové přesilové hře pět na tři ještě zvýšit, další gól už se jim ale vstřelit nepovedlo. Naopak, v samotném závěru dokázali domácí ještě korigovat zásluhou Matta Whitea, dva body s sebou domů ale odváží po jistém výkonu znojemští hráči.