Český Telecom Extraliga - pá 11. 1. 2002
Třinec

Šňůra neporazitelnosti přetržena

Až na ledě Třince přišli Orli o svou sérii, v níž v sedmi zápasech po sobě neodešli z ledu poraženi.
(převzato z hokej.cz) Letos se zatím v soubojích Třince a Znojma ani jednou neradovali domácí a i v 39. kole ČTELH to neměl Třinec na domácím ledě jednoduché, Znojmo sice celou dobou prohrávalo, ale uklidnění přinesla až pátá branka domácích z hole Skořepy. Znojmo tak přerušilo sedmizápasovou šňůru zápasů bez porážky.

Důležitost první branky si více uvědomovali domácí hráči a proto to byli oni, kdo vstoupil do zápasu aktivněji - už ve 4. minutě se jejich přání vyplnila, to když Král našel přes celou šířku u tyče volného Zadinu a ten pod beton Kudrny nezaváhal. Oceláři i nadále produkovali nátlakový hokej, k čemuž jim dopomohly i dvě přesilové hry. Orli se před Vojtka dostávali sporadicky, ale když už si příležitost vytvořili, zavánělo to brankou, například šance Pláška a Vorla po zakopnutí Vlčka před Vojtkem, třinecký šaman však měl v pátek svůj den. V poslední minutě zabránil jistému gólu po učebnicové kombinaci slovenského útoku.

Začátek třetiny patřil opět domácím, kteří také svou převahu zužitkovali, když Král využil vyjetí Kudrny z branky a blafákem znojemského brankáře překonal. Poté přišly velké chvíle třineckého gólmana, když v rozmezí minuty zlikvidoval šanci Folty s Pazourkem i samostatný nájezd Púchera, který vypíchl puk Královi v oslabení, třinecký kapitán se snažil svou hrubku napravit a vzápětí vyslal do sóla Zadinu, Kudrna se však ukázal. Utkání gradovalo.Kontaktní branku přece jenom Znojmo vstřelilo, když Havíř dorážel střelu Urama.

V úvodu třetí části narostla naopak křídla Orlům ze Znojma, avšak i jejich brankář musel být neustále ve střehu. Třinec se nenechal vyprovokovat k otevřenému hokeji a trpělivě čekal na brejky. Ten přišel v 52. minutě, kdy Skořepa prostřelil Kudrnu tvrdou ranou. Orli však křídla nesklopili a to se jim vyplatilo o minutu později, kdy snižoval Plášek, opět z dorážky. Naděje hostů zchladila proměněná přesilovka domácích v podání Pavla Janků. Orli se nevzdávali ani poté, konečný hřebík do rakve Znojemských však zabil Skořepa, který v době největšího tlaku hostí dostal puk před branku a chladnokrevně překonal brankáře Orlů.

Ohlasy trenérů

Antonín Stavjaňa (trenér Třince): Znojmo ukázalo, že je silným týmem, který jednoznačně patří do osmičky nejlepších. V útoku bylo velmi nebezbečné, ale ve zlomových momentech nás podržel brankář Vojtek. Utkání rozhodly naše individuality Král a Skořepa.
Pavel Pazourek (trenér Znojemských Orlů): Utkání nemělo tak jednoznačný průběh, jak napovídá výsledek. Hráli jsme útočně, vytvořili si řadu šancí, ale na rozdíl od domácích je neproměnili. Mrzí mě, že naše první pětka stále inkasuje dost branek.