0:0, 0:1, 4:3 - 0:0
1/3
2/3

Strhující thriller v Linzi pro sebe Znojmo rozhodlo v nájezdech

Sedm branek v poslední třetině, neuvěřitelných 63 střel na bránu v podání Znojma, krásné góly i obraty. Novoroční duel v Linzi nabídl skvělou podívanou. Orli vedli osm minut před koncem o dvě branky, nakonec o vítězství rozhodli v samostatných nájezdech a posouvají se na třetí místo tabulky.

Po dvou třetinách nic nenaznačovalo, že by se na ledě měl spustit takový thriller. Znojmo drželo hubené vedení 1:0 díky pohotové dorážce Romana Tomase z 28. minuty, oba týmy se snažily důsledně bránit a skvělý výkon tradičně podávali oba gólmani – Patrik Nechvátal i Michael Ouzas. Úvod střetnutí vyšel lépe domácím, kteří si vypracovali několik nadějných střeleckých pozic. Znojmo se trápilo v přechodu do útoku, s přibývajícím časem však získalo jistotu a začalo si vypracovávat i šance. Aktivní byl zejména Roman Tomas, jenž se nakonec také jako jediný v úvodních čtyřiceti minutách prosadil.

Jenže už v minulém zápase v Linzi se Orli mohli přesvědčit, že útočná síla domácích připomíná spícího netvora a jak se probudí, je nesmírně těžké jí čelit. Probuzení přišlo v úvodu třetí třetiny. Nejlepší střelec EBEL Andrew Kozek využil odrazu kotouče od mantinelu a švihem pod břevno vyrovnal. O dvě minuty později Brett Palin v přesilovce napřáhl na modré, nekompromisně zavěsil a Linz najednou vedl.

Jenže Orli odpověděli už za chvíli podobnou mincí. V přesilovce napřáhl na modré Jan Lattner, vypomáhající při velké marodce v zadních řadách Znojma v obraně, a propálil Ouzase. To nebylo vše. V 50. minutě se prosadil Colton Yellow Horn, jenž okamžitě po vyhraném buly bleskovou střelou vymetl pavučiny v domácí brance. A o minutu později využil skvělého forčekingu Patrik Novák, který zakončil výborné střídání čtvrtého útoku ranou do odkryté branky.

Vedení 4:2 vypadalo nadějně, ovšem Orli si měli prožít malé a částečné deja-vu. V listopadu na stejném ledě vedli dokonce 4:1, aby prohráli 4:5. Tentokrát v 53. minutě snížil tvrdou ranou Robert Lukas a kolem znojemské branky se rozpoutalo peklo. Za sekání byl navíc vyloučen Fiala a obrovský tlak přetavil dorážkou ve vyrovnání Marc-André Dorion. Paradoxně oběma brankám bezprostředně předcházely oddechové časy.

Jenže Znojmo bojovalo dál navzdory nepřízni osudu a zranění Martina Bači, který odstoupil po první třetině a už tak zdecimované zadní řady Orlů ještě prořídly – zápas dohrávalo pět obránců. Skvěle hrál Tomas, heroický výkon podával v obraně Lattner. V dramatickém prodloužení mohla rozhodnout přesilovka hostů, jenže velké šance Tomase, Lattnera nebo Fialy zůstaly nevyužity. Tečku za dramatem tak udělaly až samostatné nájezdy a jediný úspěšný exekutor Ondrej Šedivý. Patrik Nechvátal na druhé straně vychytal všechny tři střelce domácích a zajistil svému týmu posun na třetí místo tabulky.