2:1, 1:0, 2:1
1/3
2/3

Táborské přesilovky potopily Znojmo

<em>Tábor</em> - Čtvrtou porážku na venkovním hřišti v řadě si připsali znojemští hokejisté, když na jihu Čech podlehli Táboru. Orli se sice dostali do rychlého vedení, které jim svou první brankou sezóny zajistil Tomáš Vyletelka, ve zbývajícím průběhu utkání už ale skórovali jen jednou zásluhou Aleše Staňka, naopak domácí se prosadili pětkrát, z toho třikrát v přesilových hrách, a slaví cenné vítězství. Znojemští hráči inkasovali od rozhodčího Klimeckého dvanáct menších trestů, k tomu navíc Vyletelka i vyšší pětiminutový.

Znojmo přijelo na táborský zimní stadion s vírou v potvrzení bodového zisku z domácího utkání s Olomoucí. A nezačalo vůbec špatně, už ve druhé minutě využilo zásluhou přihrávajícího Lubomíra Štacha a přesně střílejícího Tomáše Vyletelky přesilovku při vyloučení domácího Štrby. Jenže z vedení se dlouho neradovalo. Dvouminutové oslabení způsobené Staňkovým vyloučením sice ještě přežilo, o dvacet vteřin později ale Vojtěch Mrkvička z ostrého úhlu procedil puk za Horčičkova záda a bylo vyrovnáno.

Domácí vstřelená branka povzbudila, vynutili si další faul a v následné přesilovce je poslal poprvé do vedení David Kuchejda, jemuž poslal výtečnou přihrávku před prázdnou branku Martin Štrba. Zběsilé tempo úvodu utkání pak přeci jen trochu opadlo, především díky neustálému vylučování. Hlavní rozhodčí Klimecký udělil jen v první třetině deset menších trestů, k tomu navíc jeden vyšší osobní domácímu Špergerovi.

Druhá část začala pro znojemské mužstvo velmi špatně, už po minutě a půl se v přesilovce proti svému bývalému týmu prosadil Aleš Padělek a zvýšil na 3:1. Orlům se v útoku nedařilo, což potvrdila hned následná více jak minutová dvojnásobná početní převaha, jenž zůstala bez využití. Série vyloučení na obou stranách pokračovala i nadále, zápas postrádal větší tempo a ani jeden z týmů se do druhé přestávky gólově prosadit nedokázal.

To se podařilo až po pauze, k radosti táborských příznivců kapituloval znovu Luboš Horčička, jehož po individuální akci tentokrát ve vlastním oslabení překonal svou druhou brankou v zápase Vojtěch Mrkvička. Tříbrankové manko už moc nadějí na zvrat nedávalo, přesto se Znojmo ještě jednou dokázalo gólově prosadit, když přihrávku Václava Meidla zužitkoval v gól Aleš Staněk a podruhé překonal gólmana Kováře. Veškeré naděje hostujícího týmu na zvrat ale rázně uťalo vyloučení Vyletelky na pět minut a do konce utkání za hrubost, které za tři minuty potrestal po přesném pasu Černého Jiří Ferebauer.

O vítězi tak bylo rozhodnuto, Táborští se díky čtyřem brankám v nestejném počtu hráčů na ledě posunou ve vyrovnané tabulce vzhůru, na Orly ze Znojma se naopak dotahuje smečka pronásledovatelů. K dalšímu utkání nastoupí svěřenci Jana Neliby netradičně už v pondělí, kdy ve vloženém kole hostí na domácím ledě Chrudim.